Jeśli nigdy nie zastanawiałeś się nad nauką w technikum lub interesujesz się informatyką i szukasz technikum o takim profilu, dowiedz się, dlaczego warto wybrać taką szkołę.

Praktyczne zajęcia, dużo ćwiczeń

Nauczyciele w technikum to przede wszystkim praktycy. Ich wiedza pozwala uczniom na zapoznanie się z warunkami panującymi na współczesnym rynku pracy. Takie szkoły współpracują z wieloma firmami, co daje możliwość odbycia w nich praktyk.
Ta praktyczność kształcenia jest więc kluczem do edukacji w technikach. Techniczne i kreatywne zajęcia pozwalają na zdobycie wiedzy, ale również pewnego zawodu.

 

 

Nauka + pasja = super przyszłość

Słyszałeś kiedyś takie powiedzenie: „wybierz pracę, którą kochasz, a już nigdy nie będziesz musiał pracować”?
Podejmując naukę w technikum, przekonasz się, że te słowa nie mogły być prawdziwsze. Technika mają znacznie szerszy wybór klas o ciekawych profilach. Technikum informatyczne jest szczególnie popularne wśród chłopaków, ale nie tylko. Obecnie branża IT rozwija się bardzo prężnie. Jeśli interesujesz się grami, połączenie nauki z przyjemnością w ZSK przyjdzie Ci łatwo i pozwoli zdobyć pracę marzeń. Przyjemniej jest chodzić do pracy, jeśli robi się to, co się lubi.

Zawód na czasie

Kto powiedział, że informatyk wykonuje nudną pracę, ten na pewno nie miał z nią nic do czynienia. Po ukończeniu technikum informatycznego możesz znaleźć pracę na wielu ciekawych, a w dodatku dobrze płatnych stanowiskach. W branży IT możesz pracować na stanowisku informatycznym z wynagrodzeniem prawie 4000 zł. Jako tester oprogramowania będziesz zarabiać około 5000 zł. Z kolei zarobki specjalisty ds. bezpieczeństwa informatycznego sięgają nawet 6,500 zł. Są jeszcze inne zawody, jak programista gier komputerowych (obecnie bardzo popularny), który już na samym początku kariery może zarabiać od 4,000 zł.*

*źródło: wynagrodzenia.pl

Drzwi szeroko otwarte na przyszłość

Ukończenie technikum nie tylko umożliwia zdobycie zawodu, ale również gwarantuje dobrze zdaną maturę. Specjalistyczne kształcenie i możliwość natychmiastowego podjęcia pracy nie zamykają drogi do dalszej edukacji. Dzięki informatycznemu przygotowaniu i maturze możesz dostać się na wymagające kierunki politechniczne  i informatyczne, takie jak: informatyka w biznesie, teleinformatyka, czy technologie komputerowe. Takie przygotowanie da Ci pewny start w dobrą przyszłość.

 

To jak? Gotowy do podjęcia nauki w Technikum Kreatywnym w Szczecinie!