Wszyscy miłośnicy i sympatycy marki Apple mają powód do radości. Firma na tegorocznej konferencji, odbywającej się pod hasłem „Epicentrum zmian” przedstawiła nowości, które wprowadza do systemu mobilnego iOS 9. To, co będzie go wyróżniało to przede wszystkim niezwykła inteligencja i możliwości asystentki Siri, która działa w środowisku Proactive Assistant. Co to jednak oznacza dla użytkowników? Apple twierdzi, że Siri potrafi zrozumieć nasze intencje i za wszelka cenę będzie „starała się nam pomóc”. Przykładem może być sytuacja, w której dzwoni do nas nieznany numer. W tym momencie asystentka przeszuka telefon i postara się znaleźć numer. Jeśli nieznany numer będzie należał do kogoś, o kim wyszukiwaliśmy informacje to Siri na pewno nas o tym powiadomi.

Co jeszcze Apple zaoferował użytkownikom? Warto zwrócić uwagę na nowe mapy w iOS, które mają ułatwić poruszanie się po mieście. Najprościej jest opisać tę funkcje jako amerykański odpowiednik aplikacji jakdojade.pl. Ciekawa również pozostaje możliwość spersonalizowania swoich wiadomości, dzięki czemu adresaci nie będą ograniczani czcionką oraz rozmiarem zdjęć. Jak mawiał Steve Jobs – i jeszcze jedno, czyli kwestia prywatności, na którą Apple kładzie szczególny nacisk. Przedstawiciele firmy zapewniali, że wszystko, co robi użytkownik zostaje w jego telefonie. Oznacza to, że wszelkie wyszukiwane treści i informacje są „zamknięte” w naszym Iphonie, a przesyłanie danych firmom trzecim została ograniczona do minimum.

Każda konferencja, tak prestiżowej firmy, jaką jest Apple to ważne wydarzenie w branży IT oraz nowych technologii. Zazwyczaj zjawiają się na nim najlepsi specjaliści oraz przedstawiciele najnowocześniejszych instytucji. Jesteśmy przekonani, że technikum informatyczne może przygotować każdego z Was do tego, by kiedyś również stał się częścią tej międzynarodowej korporacji i tworzył nowości dla Apple!