Czy wiesz, że ruchy jakie wykonujesz gałkami ocznymi świadczą o tym, w jaki sposób myślisz w danym momencie? Naukowcy potwierdzają, że ścieżka naszego wzroku jest modelem pozyskiwania określonego rodzaju informacji zapisanych w naszej podświadomości. A to znaczy, że obserwując czyiś wzrok możemy stwierdzić czy myśli obrazami, dźwiękami czy odczuciami.

Jak to nazwać?

Kilka trudnych słów na dziś, a w zasadzie jedno trudne, to programowanie neurolingwistyczne, w skrócie NLP. Dziedzina ta zajmuje się tworzeniem i modyfikowaniem wzorców myślenia i postrzegania u ludzi. Co to właściwie znaczy? Twórcy NLP przedstawiają w jaki sposób funkcjonuje nasz umysł, co robi, by ułatwić sobie zapamiętywanie, tworzenie pewnych informacji. Poznaj je i naucz się z nich korzystać na własne korzyści!

Twój wzrok zdradzi wszystko!

Na pewno spotkała Cię sytuacja, w której podczas rozmowy Twój rozmówca „biegał” wzrokiem, jakby czegoś nim szukał. Prawdopodobnie nie było to przypadkowe! Ta osoba próbowała uzyskać dostęp do pewnych informacji, które znajdowały się w jej podświadomości.

Zapewne zastanawiasz się jak to właściwie działa? Jak twierdzą twórcy NLP – konkretne zmysły powiązane są z określonymi obszarami naszego mózgu. Musisz wiedzieć, że znaczna ilość informacji, które odbieramy przechowywana jest w naszej podświadomości. W momencie kiedy chcemy uzyskać do nich dostęp musimy przejść przez zbiór naszych myślowych zasobów i przenieść go w zakres świadomości. Nasz wzrok pokazuje w jaki sposób to robimy.

Zerknij na diagram, który pokazuje w którą stronę patrzymy, by uzyskać dany rodzaj informacji!

OBRAZEK

Pamiętaj! To nie jest uniwersalna zasada, ale w wielu przypadkach się sprawdza. Poproś znajomego o pomoc i przetestuj tę technikę zadając mu kilka pytań, z każdego zakresu!