14 marca to Dzień Liczby Pi. Z tej okazji postanowiliśmy przygotować dla naszych uczniów nie jeden, a aż dwa ekscytujące konkursy z nagrodami! Wybierz zadanie, które Cię interesuje i celebruj znaczenie liczby π razem z nami! Czy jesteś gotowy na wyzwanie?

Konkurs „Liczba π w przestrzeni” to przedsięwzięcie skierowane do wszystkich miłośników prac artystycznych. Zadaniem uczestnika jest przygotowanie graficznej interpretacji liczby π dowolną techniką: za pomocą programu graficznego, bądź fotografii.

Konkurs „π-sane wierszem” to inicjatywa dla wszystkich tych, którzy uwielbiają język polski i chcieliby udowodnić, że ludolfina, bo tak nazywa się liczba π, to coś więcej niż tylko liczba. Zadaniem konkursowym jest napisanie wiersza, w którym liczba słów w kolejnych wersach, będzie odpowiadała rozwinięciu liczby π, to znaczy:
1 wers to 3 słowa
2 wers to 1 słowo
3 wers to 4 słowa
4 wers to 1 słowo
5 wers to 5 słów
Praca uczestnika musi zawierać od 8 do 20 wersów i tematycznie odwoływać się do liczby π w jakiejkolwiek formie. Zalecamy przygotowanie tzw. „pi-ematu”, czyli wiersza, który będzie ułatwiał zapamiętywanie rozwinięcia liczby π.

Prace przygotowane przez uczestników muszą być oryginalne. Nie mogą nosić znamion plagiatu, być odtwórcze lub przerobione z Internetu. Dodatkowo, muszą spełniać wszelkie zwyczajowe normy i nie zawierać słów lub symboli, które przyjęte są jako obraźliwe.

Gotowe prace konkursowe należy przesłać na adres konkurs@technikumkreatywne.pl nie później niż do 21 marca godziny 20:00. Zalecamy napisanie w temacie wiadomości informacji, którego konkursu dotyczy nadesłana praca.

Zwycięzcy zostaną wybrani przez komisję sędziowską w składzie:
-Krystyna Łogwinow
-Adam Usowicz
-Kinga Kowalczyk
-Iza Szczepańska
-Agnieszka Czajkowska

Główną nagrodą w każdym z konkursów jest bon podarunkowy o wartości 50 zł. Zastrzegamy jednak możliwość przyznania tylko jednej, bądź nie przyznania żadnej nagrody, jeżeli nadesłane prace nie będą spełniały kryteriów konkursowych. Pozostałe wyróżnione prace mogą zostać nagrodzone dodatkową oceną z matematyki. Dlatego zachęcamy do uczestnictwa i trzymamy kciuki za jak najlepsze rezultaty!