Programowanie staje się coraz bardziej popularne. Nic dziwnego, skoro dostęp do materiałów szkoleniowych jest tak prosty. Wystarczy podstawowa znajomość języka angielskiego by nauczyć się podstaw każdego języka programowania. A co najbardziej istotne, wiele stron jest całkowicie darmowych.

Kurs HTML

Kurs prowadzony jest po polsku, dzięki czemu korzystać z niego mogą osoby nie znające języka angielskiego. Kurs HTML to tak naprawdę zbiór informacji o tworzeniu stron HTML. Dzięki niemu można nauczyć się podstaw programowania webowego. Kurs skupia się na najnowszych wersjach języków HTML i CSS. Kurs HTML to ciekawy sposób na rozpoczęcie nauki tworzenia stron internetowych. Zawarte w nim informacje będą przede wszystkim pomocne dla ćwiczących programowanie uczniów.

Code Academy

Największy, w pełni interaktywny system nauki programowania. Chętni znajdą tu wiele różnych języków i zdobędą praktyczne umiejętności związane z tą dziedziną. Co najważniejsze, wszystko wyjaśnione jest użytkownikowi krok po kroku, a w razie problemów z rozwiązaniem zadania, ma do dyspozycji podpowiedzi lub forum, na którym wszystkie zagadnienia są dobrze opisane. Niezwykle obszerne materiały to doskonałe rozwiązanie dla początkujących.

Coursera

Coursera to platforma, na której możemy znaleźć wiele różnych szkoleń, w tym kurs programowania. Są to nieco bardziej zaawansowane kursy, mniej interaktywne. Część z nich tworzona jest przez uniwersytety z całego świata, dzięki czemu że stoją na wysokim poziomie. Na platformie można znaleźć kursy związane z wieloma językami programowania, ale aby wziąć w nich udział wymagana jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego.

Programmr

Przypominająca nieco Code Academy platforma, to kolejne źródło wiedzy do nauki programowania. Zainteresowani znajdą tu większość popularnych języków, a także powiązane z nimi frameworki. Dla najbardziej pojętnych uczniów przewidziane są nagrody. Wystarczy zgłosić stworzony przez siebie program, by mieć szansę wygrać atrakcyjne nagrody pieniężne.