Już w najbliższą sobotę, 19 czerwca, Technikum Kreatywne weźmie udział w próbie pobicia Gitarowego Rekordu Świata. Jest to inicjatywa, która odbywa się corocznie we Wrocławiu od 2003 roku. W tym roku przeprowadzona zostanie specjalna edycja hybrydowa, która pozwoli uczestniczyć w wydarzeniu stacjonarnie i w formie zdalnej. Organizatorzy mają nadzieję, że dzięki temu uda się zaangażować jeszcze więcej osób.

Co jest potrzebne?

Bicie rekordu Guinenssa odbywa się poprzez wspólne zagranie utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Aby dołączyć do wydarzenia, wystarczy mieć dowolny instrument strunowy oraz znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E. Tylko tyle!

Wydarzenie z ramienia Technikum Kreatywnego poprowadzi Marek Żak, basista oraz wieloletni członek legendarnego zespołu Lebowski. Dlatego nie musicie bać się o swoje umiejętności, bo z pewnością inni uczestnicy, bądź sam Marek, poinstruują Was jak poprawnie zagrać wymagany utwór.

Spotykamy się w Technikum Kreatywnym o godzinie 15:30. Prosimy o dokonanie wcześniejszej rejestracji na stronie wydarzenia. Podczas imprezy będzie chwila, aby pogadać o muzyce oraz dokonać wspólnej próby. Jeżeli macie przyjaciół spoza Technikum Kreatywnego, to również zachęcamy do udziału w zabawie. Czym będzie nas więcej, tym większa szansa na pobicie rekordu! Do udziału w Gitarowym Rekordzie Świata niezbędna jest wcześniejsza rejestracja, więc Jeżeli jesteście zainteresowani, to prosimy o kontakt z Markiem Żakiem lub Filipem Mozolem. Możecie pisać mailowo, za pośrednictwem Microsoft Teams, bądź po prostu podejść na korytarzu, aby wyrazić swoją chęć do uczestnictwa w imprezie. Przypominamy także, że jeżeli gracie na gitarze elektrycznej to koniecznie weźcie ze sobą swoje combo!