Jesteście ciekawi jak za kilka lat wyglądać będą gry komputerowe? Bazując na obecnych trendach można przewidzieć ich kilka kluczowych elementów.

Wirtualna rzeczywistość

Zdecydowanie najbardziej popularnym trendem w świecie gier komputerowych jest wirtualna rzeczywistość. Pomysł, który nie przyjął się w latach 90. dziś rozgrzewa całą branżę do czerwoności. Nic w tym dziwnego, kto nie chciałby znaleźć się w samym centrum wydarzeń z ulubionych serii i doznać immersji na niespotykanym dotąd poziomie? Wirtualna rzeczywistość co prawda dopiero raczkuje, ale trzeba przyznać, że następcy takich produktów jak Oculus Rift czy Gear VR z pewnością będą już na tyle zaawansowane, by zadowolić nawet najbardziej wymagających graczy.

Wykorzystanie komórek i tabletów

Innym elementem, który już niedługo może stać się popularnym rozszerzeniem gier konsolowych, jak i tych na PC, jest wykorzystywanie tabletów i komórek do rozszerzania rozgrywki. Mieliśmy już takie przypadki w „Battlefieldzie” czy „The Division”, gdzie korzystając z telefonu mogliśmy wspierać znajomych jako dron. Połączenie urządzeń, które mamy cały czas ze sobą z samymi grami może okazać się strzałem w dziesiątkę, która zwiększy realizm gier. Wyobraźcie sobie te możliwości!

Platformy cyfrowe

Gry sprzedawane w pudełkach zdecydowanie tracą na popularności. A jeśli już ktoś zdecyduje się taką grę kupić, to zazwyczaj w opakowaniu znajdzie się karteczka z kodem zamiast klasycznej płyty. Wszystko zasługą ogromnej popularności platform cyfrowych takich jak Steam czy Origin. Ilość ich zalet jest ogromna – sprzedawana w ten sposób gry są tańsze, dostępne natychmiast po zakupieniu i bardziej ekologiczne. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy także dostęp do mniejszych, niezależnych produkcji, których nie stać na klasyczne pudełkowe wydanie. Oczywistym więc wydaje się fakt, iż za kilka lat gry w wersjach pudełkowych będą miały jedynie wartość kolekcjonerską.

Przyszłość w kolorowych barwach

Wspomniane trzy trendy powodują, że każdy gracz może patrzeć w przyszłość z optymizmem. A jest to tylko wierzchołek góry lodowej tej niezwykle szybko rozwijającej się branży. Możliwości rozwoju gier są ogromne, a uzbrojeni w coraz to nowsze technologie programiści mają nieograniczone wręcz pole do popisu.