Czujesz, że drzemie w Tobie mistrz kreatywności, tylko nie wiesz jak go pobudzić? Zastanawiasz się, jak być jeszcze bardziej kreatywnym? W ZSK znamy techniki, które pomogą Ci jeszcze kreatywniej podchodzić do wielu spraw.

Krok 1. Stawiaj przed sobą wyzwania

Myśl co by było, gdyby… Wyobrażaj sobie nierealne sytuacje i szukaj sposobu jak z nich wybrnąć. Kiedy masz chwilę wolnego czasu lub po prostu wykonujesz czynności, które nie wymagają od Ciebie dużego wkładu umysłowego, stwórz w swojej głowie fikcyjny świat i oderwij się od rzeczywistości. Wyobraź sobie jakieś komiczne sytuacje, które wymagają rozwiązania i daj się ponieść wyobraźni. W ten sposób pobudzisz swoją kreatywność i wyćwiczysz umiejętność abstrakcyjnego myślenia, a tym samym pozbędziesz się rutyny.

Krok 2. Próbuj nowych rzeczy!

Jeśli jesteś osobą zamkniętą i chcesz to zmienić, spróbuj częściej wychodzić z domu. Poznawaj nowych ludzi, nawiązuj przyjaźnie, przekonaj się, z jakim typem osoby czujesz się najbardziej komfortowo. A nawet jeśli masz już sprawdzone aktywności, nie zamykaj się na nowe! Spróbuj nowych smaków, kuchni świata, podróżuj! Nie muszą to być dalekie wycieczki. Wystarczy, że wsiądziesz na rower i udasz się gdzieś za miasto, wsiądziesz do przypadkowego autobusu. Poddaj się przygodzie i nie bój się zmian.

Krok 3. Obudź w sobie dziecko

Znasz to powiedzenie „Nie ważne ile masz lat, jeżeli potrafisz podtrzymać chęć do bycia kreatywnym, to podtrzymujesz żyjące w Tobie dziecko”?

Pamiętasz te czasy, gdy będąc dzieckiem, cieszyłeś się z każdej drobnostki i myślałeś, że świat stoi przed Tobą otworem? Chyba każdy dobrze wspomina swoje dzieciństwo, kiedy wychodziło się wcześnie rano, a wracało dopiero na kolację. Nadal możesz to robić! Wróć do czasów  z dzieciństwa i ciesz się z małych rzeczy. Odszukaj starych klocków lego, puzzli, planszówki. Zagraj w monopol, zorganizuj ze znajomymi podchody. Podziwiaj życie z dziecięcą ciekawością i przypomnij sobie jak to jest, być beztroskim.

rece300x300