Programowania można uczyć się nie tylko w szkole. Na polskim Youtubie znajdziemy sporo wartościowych treści, dzięki którym znacząco zwiększymy swoją wiedzę o programowaniu.

Pasja informatyki

Mirosław jest nauczycielem programowania, którego pasją jest przekazywanie swojej wiedzy. Kanał ten ma spory zbiór filmów i tutoriali o programowaniu w kilku językach. Przede wszystkim rozbudowane szkolenie z C++ dla początkujących. Oprócz tego znaleźć tam można wprowadzenia do HTML, CSS, PHP, JavaScript i MySQL. Oprócz samego programowania są tam ciekawe nagrania na temat skutecznej nauki i ciekawostek matematycznych.

Dominik Kozaczko

Na tym kanale Dominik skupia się wyłącznie na podstawach programowania w Pythonie i frameworku Django. Dzięki temu materiały są wyczerpujące i stanowią dobrą podstawę dla wszystkich, którzy chcą zacząć swoją przygodę właśnie z tym językiem.

P jak Programowanie

To przede wszystkim kursy tworzenia aplikacji na Androida. Oprócz tego znajdziemy tam rozbudowane materiały dotyczące Pythona. Na P jak Programowanie znaleźć także można tutoriale o programowaniu VisualBasic i w Javie.

Oracle Academy

To chyba najbardziej rozbudowane kursy programowania w Javie na polskim Youtube. Ogrom materiałów na ten temat stanowi doskonała podstawę, ale i osoby zaznajomione z tym językiem znajdą coś dla siebie. Poza samą Javą na kanale znaleźć można także podpowiedzi, jak rozpocząć tworzenie aplikacji na Androida.