Przez ostatnie miesiące w Technikum Kreatywnym trwała zbiórka karmy, smakołyków i akcesoriów dla potrzebujących zwierząt. Uznaliśmy, że to odpowiedni czas, aby zawieźć te wszystkie pyszności i wesprzeć lokalne schronisko dla bezdomnych zwierząt w Dobrej.

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Dobrej zostało otwarte pod koniec 2013 roku jako wspólna inicjatywa gmin Kołbaskowo, Nowe Warpno, Police oraz Dobrej. Celem instytucji jest pomoc zwierzętom, które znalazły się w naprawdę trudnej sytuacji. Dlatego każda forma pomocy jest ważna, jeżeli może poprawić komfort wielu potrzebujących psów i kotów. Kreatywni włączyli się w tę inicjatywę i przekazali schronisku kilogramy karmy, smakołyki, zabawki oraz niezbędne akcesoria jak miski czy koce. Chcielibyśmy w tym miejscu podziękować wszystkim zaangażowanym, a w szczególności Wiktorii Paprockiej, przedstawicielce Szkolnego Koła Wolontariatu, jak również Emilii Kniaź reprezentującej Samorząd Uczniowski Technikum Kreatywnego.

Pierwszy raz od dawna miałem okazję odwiedzić schronisko i wywarło to na mnie olbrzymie wrażenie. Mnóstwo pięknych psów, które prosiły, aby zabrać je do domu. Przy każdym z nich wisiała karta informacyjna z imieniem oraz opisem trudnej historii. Kraty w każdym z boksów, co tylko potęgowało uczucie bycia w więzieniu Gdy tak odwiedzaliśmy kolejne psy, to zdałem sobie sprawę, jak ważne jest dawanie psom kolejnej szansy. Aby zamiast na kupno psa z hodowli, wybrać podopiecznego schroniska. Dlatego jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście, to zachęcam do sprawdzenia schroniska w Dobrej! Mnóstwo wspaniałych zwierząt oraz świetna obsługa, która ułatwi cały proces adopcji. Pomagajmy!

Piotr Zakrzewski, uczeń Technikum Kreatywnego

Obecnie w schronisku przebywa ponad 30 psów oraz 60 kotów. Wszystkie zwierzęta czekają na człowieka, który da im dom. Zachęcamy do adopcji tych prześlicznych zwierzaków!