Bijące serce często jest symbolem odwagi i chęci do działania. Jednak największe wyzwanie pojawia się wtedy, gdy z funkcjonowaniem tego organu pojawia się problem. Jako szkoła chcemy, aby nasi uczniowie byli przygotowani na różne wydarzenia w życiu. Wierzymy, że dzięki edukowaniu młodzieży z zakresu pierwszej pomocy, uda się zbudować aktywne i odpowiedzialne społeczeństwo, które nie boi się działać. Nie chowamy głowy w piasek, a próbujemy pomóc, aby być może uratować komuś życie.

Dlatego też, studenci Ratownictwa Medycznego z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego przeprowadzili w Technikum Kreatywnym szkolenie z resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Nasi uczniowie mogli też nauczyć się jak prawidłowo zachowywać się w sytuacji zagrożenia życia, jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej oraz co zrobić, gdy dziecko się zakrztusi.
Jak przyznają sami uczniowie, to takie szkolenia są potrzebne, aby być przygotowanym na to, co może się wydarzyć. Wierzą jednak, że nigdy nie będą musieli wykorzystać zdobytej wiedzy w praktyce. Dziękujemy ratownikom za szkolenie i liczymy na powtórkę w przyszłym roku szkolnym.