W zeszłym tygodniu odbyły się w naszej szkole próbne egzaminy zawodowe dla uczniów klas trzecich. Już za niecały miesiąc nasi podopieczni staną przed finalnym egzaminem, więc każda okazja do powtórki jest podwójnie cenna. Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki i wierzymy, że zaliczenie będzie tylko formalnością.

W związku z nadarzającą się okazją, postanowiliśmy przepytać kilkoro naszych uczniów, co ich zdaniem było największym wyzwaniem. Jakub i Wiktor dali do zrozumienia, że zeszłotygodniowy egzamin próbny był zdecydowanie łatwiejszy niż wiele poprzednich sprawdzianów. Jakub stwierdził, że jest dobrze przygotowany i liczy na pozytywny rezultat. Z kolei Nadia nie kryła, że nie będzie miała żadnych problemów z zaliczeniem egzaminu teoretycznego, ale z praktycznym może być różnie. Jak sama argumentowała, uważa się za osobę nietechniczną, więc podłączanie i kalibracja sprzętu stanowią dla niej wyzwanie. Piotr dodał ze śmiechem, że łatwe było przeczytanie zadań. Jak wspomniał, dla niego montaż dysku SSD to formalność. Jako największe zagrożenie wskazał zadanie z panelem krosowniczym. Wierzy jednak, że przez najbliższy miesiąc uda mu się dobrze przygotować do egzaminu. Oliwier był zadowolony z wyniku, choć wie, że stać go na więcej. Uważa, że zadanie z Linuksem było tym, w którym najłatwiej o błąd. Z optymizmem patrzy na nadchodzące egzaminy, bo jest dobrze przygotowany zarówno z teorii, jak i praktyki.

W Technikum Kreatywnym przygotowujemy naszych uczniów do egzaminów zawodowych w kwalifikacji EE08 i EE09. Pierwsza dotyczy montażu i eksploatacji systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i sieci. Druga z kolei to moduł poświęcony programowaniu, tworzeniu i administrowaniu stronami internetowymi i bazami danych. Powodzenia!