W Technikum Kreatywnym zdajemy sobie sprawę, że powrót do szkoły po wielu miesiącach nauki zdalnej, może być nie lada wyzwaniem. Szczególnie, że ze względu na wielomiesięczny stres towarzyszący pracy przy komputerze, wielu uczniów mogło mieć trudności, aby szybko i sprawnie nadrobić zaległości. Dlatego też wspieramy akcję radosnego i bezstresowego powrotu do szkoły, w której zamiast na sprawdziany, testy, czy kartkówki, uczniowie wracają do swoich przyjaciół: w duchu integracji oraz polepszania więzi międzyludzkich. Jest to dla nas niezwykle ważne, aby szkoła nie kojarzyła się ze strachem, a z ciekawością, zdobywaniem wiedzy oraz innowacjami.

W związku z tym, we współpracy z naszą szkolną psycholog, udało się zorganizować dla naszych uczniów nowatorską formę integracji. Każda klasa weźmie udział w jednodniowym rajdzie terenowym. Inicjatywa ta będzie skoncentrowana na rozwoju umiejętności pracy zespołowej, poprawie wzajemnych relacji między uczniami i ogólnym wzmocnieniu tożsamości klasy.

Podczas zaplanowanych aktywności, nasi uczniowie będą rozwiązywać różne zadania i zagadki. Pozwoli im to na przypomnienie sobie, co ważniejszych zagadnień z ostatnich miesięcy nauki szkolnej. Całość zwieńczy wspólne biesiadowanie przy ognisku. Powodzenia!