Wakacje to ulubiony czas każdego ucznia. Dzięki nowym technologiom i przydatnym aplikacjom wakacyjne podróże mogą być jeszcze ciekawsze. Wie o tym każdy przyszły technik informatyk! Smartfon podczas lata okazuje się nieocenionym narzędziem. Dzięki aplikacjom sprawdzimy, jak dotrzeć na plażę, spakujemy bagaż lub przeczytamy recenzję hotelu. Oto kilka z nich, które mogą być szczególnie przydatne.

  1. PackMeApp to aplikacja na Android, która pomoże spakować się na wyjazd. Podpowie Wam, co powinniście ze sobą zabrać, a także umożliwi stworzenie list, w których zapiszecie, czego dokładnie będziecie potrzebować.
  2. Kolejną ciekawą aplikacją jest Triposo. To przewodnik po świecie i najważniejszych stolicach. Gdy wybierzemy interesujące nas miasto, aplikacja automatycznie pokaże nam ciekawe miejsca i zabytki warte zobaczenia. W Triposo możemy także znaleźć cenne informacje o danym rejonie lub kraju, który zamierzamy odwiedzić.
  3. TripAdvisor to bardzo znana i popularna aplikacja, która jest bazą wiedzy. Znajdziecie tu nie tylko recenzje hoteli i restauracji, ale także zdjęcia. Szczegółowa wyszukiwarka umożliwi Wam także znalezienie atrakcji w pobliżu miejsca, w którym aktualnie się znajdujecie.
  4. A może wybieracie się w trakcie wakacji do innego miasta w Polsce? Jeśli tak to koniecznie sprawdźcie aplikację JakDojade.pl. Dzięki niej będziecie mogli swobodnie korzystać z komunikacji miejskiej i nie zgubicie się w obcym mieście.
  5. Kayak to aplikacja, która pomoże Wam zaplanować wyprawę po Polsce, jak i zagranicą. Dzięki niej wyszukacie połączenia lotnicze, znajdziecie odpowiedni hotel, a także wynajmiecie samochód.

 

 

aplikacje