W zeszły piątek odbył się długo wyczekiwany turniej szachowy. Do startu w rozgrywkach zgłosiło się ośmiu utalentowanych szachistów. Młodzi zawodnicy byli gotowi do intensywnej walki. Pomimo wielu zwrotów akcji, szachowe zmagania w Technikum Kreatywnym ponownie wygrał Paweł Kwintal.

Początek turnieju rozpoczął się zgodnie z przewidywaniami od zwycięstw faworytów. Paweł Kwintal, Igor Wierzchowiec oraz Antoni Walburg szli jak burza wygrywając kolejne starcia. Przypominało to trochę sytuację z zeszłorocznego Techniconu, gdzie dopiero ostatnie mecze pozwoliły na wyłonienie zwycięzcy. Tym razem było podobnie, gdy przed ostatnią rundą wszyscy mieli po tyle samo wygranych. Jednak przegrana Antoniego Walburga (lidera) z Wiktorem Dębińskim całkowicie wywróciła do góry nogami finalną klasyfikację. Zwyciężył Paweł Kwintal, drugi był Igor Wierzchowiec, a ostatnie miejsce na podium przypadło Antoniemu Walburgowi.

Wielkie podziękowania kierujemy również do klubu szachowego Gryf Szczecin. Wsparli organizację naszych rozgrywek poprzez udostępnienie sprzętu: zegarów, bierek i szachownic. Jeżeli chcielibyście rozwijać się w szachowym mistrzostwie to gorąco polecamy zajęcia prowadzone w klubie.

Cieszymy się z zaangażowania młodzieży w rozwój sekcji szachowej w naszej szkole. Partie stały na bardzo wysokim poziomie. Gratulacje dla wszystkich zawodników, którzy spróbowali swoich sił w turnieju. Dyskusja o otwarciach czy analizowanie konkretnych gier pokazały mi jako organizatorowi, że idziemy w dobrym kierunku. Jednak najbardziej cieszy mnie otwartość nowych osób na królewską grę. Podczas ostatniego turnieju udało się nauczyć nowe osoby gry w szachy. Jestem przekonany, że kolejne spotkania będą ukierunkowane właśnie na osoby, które będą dopiero na początku szachowej kariery. Uważam to za najwyższy priorytet, abyśmy rozwijali kreatywne i nieszablonowe myślenie wśród uczniów naszej szkoły.

Filip Mozol, organizator szkolnego turnieju szachowego