Szczecin coraz bardziej zaznacza swoją obecność na gamingowej mapie Polski, a zorganizowany przez Zachodniopomorską Szkołę Biznesu i Zachodniopomorskie Szkoły Kreatywne event doskonale odzwierciedla tę tendencję. Zachodniopomorska Arena Gier, bo o tym wydarzeniu mowa, pokazuje, że gaming cieszy się na Pomorzu Zachodnim niesłabnącą popularnością . W trakcie jednodniowego przedsięwzięcia uczestnicy nie tylko rywalizowali w turnieju Hearthstone, ale też mogli wziąć udział w interesujących prelekcjach i wykładach.

Głównym elementem Zachodniopomorskiej Areny Gier był cykl prelekcji na temat szeroko pojmowanego gamingu. Uczestnicy mogli wysłuchać prezentacji na temat tego,jak zarabiać na swojej pasji i monetyzować granie oraz jaktworzyć gry komputerowe. Prelegentami byli Kamil Ostrowski, Sebastian Senski, Michał Pawłowski oraz Filip Mozol.

Najbardziej wyczekiwaniem wydarzeniem był jednak turniej Hearthstone, który dostarczył wielu emocji. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów wydarzenia, zwieńczając tym samym dzień pełen gamingu. Dodatkową atrakcją była strefa Free2Play, gdzie uczestnicy mogli pograć w klasyki studia Blizzard, a także dowiedzieć się nieco więcej na temat historii gier tej marki. Zwieńczeniem dnia pełnego gamingu było wręczenie nagród ufundowanych przez sponsorów zwycięzcą turnieju Hearthstone.

Partnerami Zachodniopomorskiej Areny Gier byli HyperX, Wombo oraz Digital Paradox.

Poniżej prezentujemy fotorelację z wydarzenia.

foto2

foto3

foto4

foto5

foto6

foto7

foto8

foto9

foto10