Każdego roku gimnazjaliści muszą podjąć jedną z najtrudniejszych decyzji w życiu i wybrać szkołę średnią. Większość decyduje się na najpopularniejszą opcję, czyli liceum, ale ciągłe zmiany na rynku pracy i wzrost zapotrzebowania na specjalistów z branży IT spowodowały, że od kilku lat na topie są technika informatyczne. Właśnie kończysz gimnazjum i zastanawiasz się nad zapisaniem się do klasy o tym profilu? Poniżej przedstawiamy zalety technikum informatycznego.

Kreatywna nauka

W szkole podstawowej i gimnazjum najbardziej denerwowało Cię to, że na zajęciach dominowała teoria, a jedynym przedmiotem, na którym dochodziło do ćwiczeń praktycznych był wf? W takim razie w technikum informatycznym nie powinieneś się nudzić. Dlaczego? Po pierwsze, stawiamy na kreatywne umysły.

Liczą się dla nas nie tylko oceny, ale także otwarty umysł, pomysłowość i wyobraźnia.

Na lekcjach, oprócz potrzebnych wiadomości teoretycznych, dominują ćwiczenia praktyczne, dzięki którym masz szansę zdobyć umiejętności przydatne w późniejszym życiu zawodowym – w końcu będziesz mieć do czynienia z najnowszymi komputerami. Po drugie, wiedza z zajęć komputerowych potrzebna będzie też na innych zajęciach, np. na fizyce czy matematyce, przez co wykorzystasz nabyte informacje w dużo szerszych kontekstach.

Wiele możliwości rozwoju

Technikum informatyczne to dla Ciebie ogromna szansa. Decydując się na taki wybór zapewniasz sobie szansę na nabycie kompetencji do pracy w jednej z najdynamiczniej rozwijających się branż – branży IT. Absolwenci takich szkół mogą podjąć pracę na wielu ciekawych stanowiskach, np. jako programiści, projektanci interfejsów, aplikacji i stron www czy konsultanci w e-sprzedaży. A wybierając jedną z naszych specjalności: tworzenie gier komputerowych lub grafika komputerowa i komunikacja wizualna, także jako twórcy gier komputerowych oraz graficy w agencjach marketingowych, wydawnictwach, drukarniach czy prywatnych przedsiębiorstwach! Możliwości jest niemało!

Dobrze płatna praca w przyszłości

Wielokrotnie słyszałeś, że absolwenci technikum zarabiają niewiele? Na pewno do tej grupy nie zaliczają się osoby, które mogą pochwalić się dyplomem ukończenia technikum informatycznego. Nie dość, że zdobywają uprawienia do pracy w sektorze, który z roku na rok zwiększa swój udział w światowej gospodarce, to jeszcze mogą liczyć na spore wypłaty. Tylko początkowi testerzy gier zarabiają ok. 3000 zł brutto! Natomiast według magazynu Forbes ponad połowa osób pracujących na stanowiskach IT może pochwalić się pensją w wysokości 6000 zł brutto. Jak więc widać, warto korzyści z wyboru technikum informatycznego jest co niemiara!