Patronem projektu Zachodniopomorskich Szkół Kreatywnych jest Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Szczecinie. To pierwsza niepubliczna uczelnia na Pomorzu Zachodnim, która swoim doświadczeniem i znakomitą kadrą wykładowców, wspiera merytorycznie ZSK i Technikum Kreatywne.

Zaletą uruchomionego i działającego w murach Uczelni Wyższej Technikum, jest przygotowanie uczniów do podjęcia studiów. W Technikum Kreatywnym lekcje odbywają się w infrastrukturze Uczelni, która już od 28 lat kształci menadżerów dla biznesu. Prowadzącymi zajęcia w Technikum Kreatywnym są m.in. doświadczeni wykładowcy ZPSB. Program nauczania w Technikum Kreatywnym został stworzony we współpracy z kadrą dydaktyczną ZPSB, tak aby nasi uczniowie mogli rozwijać z nami swój potencjał, zdobywać wiedzę i cenne doświadczenie, a co za tym idzie, w przyszłości mieć lepszy start na rynku pracy. Dzięki współpracy ZPSB z wiodącymi firmami z branży IT, uczniowie technikum informatycznego mogą korzystać ze specjalnego programu praktyk i staży zawodowych.

  Zachodniopomorskie Szkoły Kreatywne i ich główny filar Technikum Kreatywne powstały z inicjatywy naszej Uczelni w odpowiedzi na brak takiej szkoły średniej w regionie. W tworzeniu Technikum Kreatywnego, wykorzystaliśmy nasze 27 letnie doświadczenia w niestandardowej, innowacyjnej edukacji, a przede wszystkim nasze doskonałe rozumienie potrzeb młodej generacji.
Stworzyliśmy miejsce, gdzie młodzi ludzie zdobywają nie tylko wiedzę i zawód, ale również mogą w nieskrępowany sposób rozwijać swoje talenty, kreatywność czy przedsiębiorczość. Wierzymy, że ciekawy, unikatowy profil Technikum, bogaty, interesujący program, fachowa kadra nauczycieli – pasjonatów i niezwykli uczniowie to czynniki naszego sukcesu. Technikum Kreatywne bowiem to szkoła tworzona przez ludzi z pasją dla ludzi z pasją.
Zapraszamy więc do świetnej szkoły, w której każda minuta to czas dla Ciebie, w której każdy uczeń jest dla nas wyjątkowy. Zaprojektuj swoją ścieżkę kariery już dzisiaj. My oferujemy naukę w Technikum i jej kontynuację na studiach w naszej Uczelni. Dla najlepszych absolwentów Technikum fundujemy stypendia na informatyczne studia inżynierskie.
Nie zostawiaj wyboru szkoły średniej przypadkowi. Wybierz mądrze!
A więc… do zobaczenia 😊

Prof. dr hab. Aneta Zelek


Rektor Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie
Patron Zachodniopomorskich Szkół Kreatywnych