Akademia Mikrotika

Jako pierwsza placówka w Szczecinie i druga w województwie zachodniopomorskim, Technikum Kreatywne przeszło pozytywną weryfikację firmy MikroTik i przystąpiło do programu MikroTik Academy. Dzięki temu nasza szkoła oferuje uczniom szkolenia związane z obsługą i zarządzaniem urządzeń sieciowych marki MikroTik, działających w oparciu o ich autorski system RouterOS.

Ponadto nasi pracownicy, z panem Maciejem Godniakiem, panią Poliną Wierzchowiec i panem Damianem Wyryszukiem na czele, uzyskali niezbędne kwalifikacje, które pozwalają podopiecznym naszej szkoły podejść do oficjalnego egzaminu MikroTik MTCNA! MikroTik Certified Network Associate to podstawowe szkolenie, które pozwala uzyskać niezbędne kwalifikacje związane z obsługą urządzeń sieciowych tego litewskiego producenta oraz otwiera możliwość realizacji innych certyfikowanych egzaminów MikroTik. Szkolenie to dedykowane jest wszystkim zainteresowanym zgłębieniem wiedzy na temat oprogramowania RouterOS i osobom, które chcą poznać tajniki funkcjonowania i tworzenia sieci komputerowych. Wszyscy uczestnicy będą mogli zapoznać się z takimi funkcjonalnościami sprzętu litewskiego producenta jak: tworzenie i przywracanie kopii zapasowych, aktualizacja i zmiana oprogramowania, połączenia mostowe, routing statyczny, konfiguracja zapory sieciowej, QoS, VPN, zarządzanie siecią bezprzewodową czy chociażby narzędziami diagnostycznymi. Na zakończenie kursu zostanie przeprowadzony egzamin, którego pozytywne zaliczenie skutkuje uzyskaniem oficjalnego certyfikatu MikroTik MTCNA.

Samo zaliczenie egzaminu i dokument potwierdzający uzyskane kwalifikacje nie są związane z dodatkowymi kosztami.

Zachęcamy do zapoznania się z aktualnym zakresem materiału szkolenia MikroTik MTCNA i podjęcia się nowego, rozwijającego kolejne umiejętności wyzwania, jakim będzie pozytywne zakończenie tego kursu. Możecie to zrobić tutaj.