Po niewątpliwym sukcesie trzeciej części serii Wiedźmin, informacja o kolejnym projekcie studia CD Projekt RED, wzbudza ogromne zainteresowanie wśród wielu graczy. Czy ich nowy projekt – Cyberpunk 2077 -osiągnie sukces podobny do Wiedźmina 3?

Jest na to spora szansa. Zapowiedziany już w 2012 roku Cyberpunk2077, z każdą kolejną informacją budzi coraz więcejemocji. I choć data premiery gry nie jest wciąż znana, już teraz wydaje się, że studio CD Projekt RED będzie miało na koncie kolejny hit.

 

 

Cyberpunk 2077 będzie grą RPG a (jak sama nazwa wskazuje) jej akcja ma rozgrywać się w futurystycznym świecie. Od samego początku przywodzi to skojarzenia z serią Deus Ex, choć sama gra ma być oparta na papierowym systemie role playing, Cyberpunk.

System walki, edytor postaci oraz klasy bohaterów zostały przeniesione ze wspomnianego systemu, co ma spowodować, że rozwój postaci będzie niezwykle rozwinięty, a ilość dostępnego wyposażenia olbrzymia.

Wciąż pojawiają się kolejne informacje na temat gry. Ostatnią z nich jest wprowadzenie technologii  City Creation, która tworzyć ma „żywe” miasto w grze – możemy więc spodziewać się ogromnego, otwartego świata, mniej schematycznego niż dotychczasowe produkcje dostępne na rynku. Wiele wskazuje na to, że Cyberpunk 2077 ma szansę pobić rekord kultowego Wiedźmina.