Update cookies preferences

Specjalizacje

 

W Technikum Kreatywnym stawiamy na młodość. Wierzymy w moc własnych umiejętności jako klucz do życiowego powodzenia. Nie pozostawiamy przyszłości w rekach losu czy szczęśliwego trafu, a ciężko pracujemy na własny sukces. W ramach programu edukacyjnego jesteśmy w stanie zaproponować dodatkowe zajęcia specjalizacyjne. Dzięki temu nasi podopieczni mogą zdobyć przydatne kwalifikacje i poszerzyć swoje kompetencje zawodowe.

Jako szkoła kształcąca przyszłych specjalistów z branży IT, dostrzegamy w Polsce rosnące zapotrzebowanie na twórców gier. Osoby, które są w stanie wymyślić, zaprojektować i zaprogramować nowe gry to przyszłość polskiego przemysłu informatycznego.

Na zajęciach z tworzenia gier będziesz programował nowe produkcje w Unity i Unreal, poznasz tajniki psychologii gracza oraz dowiesz się co charakteryzuje poszczególne rodzaje gier. Nauczysz się pracy z kodem i zrozumiesz, dlaczego dla developera, tak ważne jest dobre repozytorium.

DOŁĄCZ DO TECHNIKUM KREATYWNEGO

Grafika komputerowa to specjalizacja dla tych, którzy identyfikują się z branża wizualną. W Technikum Kreatywnym rokrocznie inwestujemy w zapewnienie naszym grafikom jak najlepszych warunków do rozwoju. Szkoła ma na wyposażeniu różne rodzaje tabletów graficznych, które pozwalają na skuteczną naukę grafiki projektowej i artystycznej pod okiem doświadczonych specjalistów.

Na zajęciach z grafiki komputerowej będziesz uczył się podstaw rysunku odręcznego, poznasz tajniki psychologii koloru oraz nauczysz się przenosić przygotowane obrazy na postać cyfrową. Digital painting pozwoli Ci wizualizować Twoje pomysły i kreacje na postać multimedialną.

DOŁĄCZ DO TECHNIKUM KREATYWNEGO

Fotografia kreatywna poszerza zagadnienia programowe o nieszablonowe rozwiązania i techniki. Specjalizacja uczy rozumienia sztuki oraz pozwala poszerzyć swoją wiedzę z zakresu fotografii analogowej. To doskonały wybór dla tych, którzy nigdy nie rozstają się ze swoim aparatem.

Na zajęciach z fotografii kreatywnej będziesz uczestniczyć w ciekawych projektach zdjęciowych. Nauczysz się odróżniać fotografię komercyjną od fotografii artystycznej. Zobaczysz od środka jak działa branża modowa oraz dowiesz się jak skutecznie przygotować swoje portfolio na uczelnię artystyczną.

DOŁĄCZ DO TECHNIKUM KREATYWNEGO

Interesujesz się filmem i chcesz wprawiać grafikę w ruch? Jeżeli tak, to animacja i cyfrowe efekty specjalne będzie specjalizacją dla Ciebie! Dzięki tej ścieżce rozwoju poprawisz swoją pracę z montażem wideo i zrozumiesz, dlaczego świat multimediów jest światem przyszłości.

Na zajęciach z animacji i cyfrowych efektów specjalnych będziesz uczył się wprawiać w obraz ruch. Dowiesz się na czym polega rzeźbienie, teksturowanie oraz praca z grafiką trójwymiarową. Będziesz w praktyce stosował animację poklatkową oraz nauczysz się pracy w takich programach jak Blender, Adobe Illustrator, Adobe Premiere Pro oraz Adobe Animate.

Przykład animacji poklatkowej przygotowanej przez uczniów szkół ponadpodstawowych na warsztatach w Technikum Kreatywnym:

DOŁĄCZ DO TECHNIKUM KREATYWNEGO