Kreatywni w składzie Mateusz Standowicz, Luka Stojanović, Olgierd Kowalewski oraz Maciej Podhajny wzięli udział w XVI Szachowych Mistrzostwach Szczecina Szkół Ponadpodstawowych. Był to debiut naszych zawodników na takiej imprezie. Po serii emocjonujących pojedynków, drużyna Technikum Kreatywnego zdobyła IV miejsce w klasyfikacji drużynowej. Warty odnotowania jest znakomity wynik Mateusza Standowicza, który finalnie uplasował się na 2 miejscu spośród 75 zawodników! Chociaż nie był stawiany w roli faworyta to sumienną i solidną grą wypracował sobie pewne miejsce na podium.

Wyniki zawodów oraz indywidualne każdego zawodników można znaleźć pod tym adresem.

W rozgrywkach wzięło udział 75 zawodników z 20 szkół ponadpodstawowych w Szczecinie. To rekordowe liczby jak na szczecińskie mistrzostwa. Dlatego też niezwykle cieszy bardzo dobry wynik zawodników z Technikum Kreatywnego. Cyklicznie organizowane turnieje przynoszą rezultaty. Niemniej nie mówimy ostatniego słowa i za rok postaramy się wrócić do szkoły z pucharem. Olbrzymie gratulacje należą się również Mateuszowi Standowiczowi, który indywidualnie wywalczył drugie miejsce w całej imprezie. Brawo!