auto

 

Prawdopodobnie każdy przyszły technik informatyk lubi grać w gry komputerowe. Większość pewnie także pasjonuje się samochodami. Dlatego dzisiaj przedstawiamy Wam listę najlepszych gier wyścigowych. Pamiętajcie, że technikum informatyczne przygotuje Was do tego, żebyście i Wy mogli tworzyć je samodzielnie!

  1. Need For Speed: Most Wanted. To kolejna część jednej z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych gier. Gracz staje się wirtualnym kierowcą, którego zadaniem jest branie udziału w nielegalnych wyścigach oraz dostanie się na szczyt listy najbardziej poszukiwanych przez policję kierowców. W tym celu należy pędzić przez miasto, zdobywać doświadczenie i ścigać się z innymi kierowcami.
  2. Driver: San Francisco. To piąta odsłona popularnej gry, której akcja rozgrywa się w San Francisco. Miasto jej zagrożone i grasuje po nim wielu niebezpiecznych przestępców. Zadaniem kierowcy – Johna Tannera jest zaprowadzenie w mieście porządku. W tym celu przejmujemy samochody i staramy się, by w San Francisco zapanował spokój.
  3. Colin McRae Rally. Pierwsza gra z tej serii ukazała się w 1999roku. Od tego czasu z powodzeniem ukazują się kolejne części, które zyskują jeszcze większą popularność. Gracze wcielają się w role zawodowych kierowców i zasiadają za kierownicą rajdowych samochodów. Można ścigać się z innymi w mistrzostwach, wybrać tryb kariery lub wziąć udział w pojedynczych zawodach.
  4. Blur. W tej grze mamy do dyspozycji około 60 różnych modeli samochodów, którymi można się ścigać po trasach w Los Angeles, Wielka Brytania czy Japonia. Dodatkową atrakcją w każdym wyścigu jest możliwość zbierania bonusów, którymi są na przykład turbodoładowania, granaty czy tarcze ochronne. Można je wykorzystać za każdym razem, gdy ktoś siedzi nam na ogonie.

Gran Turismo. Dzięki realistycznemu modelowi jazdy, ogromnej bazie dostępnych samochodów i prawdziwych tras, każdy gracz poczuje się jak prawdziwy rajdowiec. Warto zwrócić tutaj uwagę na możliwość wybrania gry w opcji kariery, w której kreujemy i rozwijamy swojego wirtualnego kierowcę. Za zdobyte doświadczenie, dzięki wygranym wyścigom otrzymujemy dostęp do trudniejszych zawodów, wyzwań i mistrzostw. Za zdobyte pieniądze możemy na przykład ulepszać swoje samochody.