Intel Extreme Masters Katowice 2016 już za nami. Byliśmy w Katowicach od 2 do 6 marca, kiedy w Spodku zmagali się najlepsi z najlepszych światowego e-sportu.

IEM Katowice 2016 za nami. Intel Extreme Masters zorganizowano w Katowicach po raz czwarty. Polska publiczność po raz kolejny udowodniła, że najlepszy klimat eventów e-sportowych jest w Polsce. To było ekscytujące przeżycie dla wszystkich fanów! – pisze specjalnie dla Was z Katowic nasz wysłannik@PuMa z teamu Cascade.
Oglądaliśmy zmagania w ramach IEM Expo w Hearthstone, Counter Strike Global Offensive dla kobiet i Heros of the Storm. Można też było wypróbować najnowszy sprzęt gamingowy i najnowsze gry na IEM Expo. Chętni mogli spróbować swoich sił w turniejach Free2Play. Całości towarzyszyło masa konkursów, gadżetów, fantów, świetnej gamlingowej atmosfery, no i oczywiście rozgrywki. Emocji nie brakowało!

Co działo się w poszczególne dni?

Dzień 1, dzień 2 (środa, czwartek)

To dni zamknięte dla publiki, jednak można było śledzić na stream’ach.

Dzień 3 (piątek)

Pierwszy dzień IEM otwarty dla publiki. Tego dnia rozgrywała się większa część rozgrywek w Counter Strike Global Offensive i Starcrafta 2. Podczas tegorocznego IEM-a CS GO w całości było rozgrywane w Katowickim Spodku. Tego dnia rozegrane były 4 mecze w systemie Bo3 w tym jeden pomiędzy Tempo Storm i Natus Vincere, w którym Europejski skład NaVi okazał się silniejszy wygrywając 2:1. Drugi ćwierćfinał został rozegrany pomiędzy Polską drużyną Virtus pro i Szwedzkim teamem Fnatic, który okazał się niestety silniejszy. Potem rozegrano półfinały Luminosity Gaming – Natus Vincere i Astralias – Fnatic. W turnieju Starcrafta 2 rozegrano 3 mecze ro16 i całe ro8. Mogliśmy oglądać w nich zmagania dwóch polskich graczy @Elazera i @Nerchia. W turnieju LoL rozegrano całą grupę A, z której do Playoffów zakwalifikowały się dwie drużyny Royal Never Give Up i Team Solo Mid.

Dzień 4 (sobota)

W sobotę rozegrano półfinały i finał Starcrafta 2, w których Polak – @Nerchio – zmierzył się z Koreańczykiem @Poltem w pierwszym półfinale. Po drugiej stronie drabinki Norweg @Snute pokonał Koreańskiego gracza @Hydra. Finał pomiędzy @Poltem a @Snutem zakończył się wynikiem 4:2 dla koreańskiego gracza. Zaraz po finale Starcrafta2, Spodek gościł finał Cs go, w którym Fnatic wygrało 3:0 z Luminosity Gaming. Tego dnia rozegrano grupę b w League of Legends, z której zakwalifikowali się SK Telecom T1 i Fnatic.

Dzień 5 (niedziela)

W niedzielę rozegrano półfinały i finały Leauge of Legend. SK Telecom T1 zatryumfowało wygrywając 3-0 z Fnatic.

Dla ZSK korespondował @PuMa

 

Zobaczcie jak było!