Uczniowie Technikum Kreatywnego wzięli udział w specjalnych warsztatach fotograficznych pod okiem Andrzeja Graby Grabowieckiego. Zajęcia „Portret z moim ulubionym przedmiotem” odbywały się w ramach szczecińskiego Weekendu Otwartej Sztuki w Altanie 1893. Szczecińska Pracownia Rekonstrukcji Procesów „Altana 1893” mieści się w XIX-wiecznym atelier fotograficznym. Możliwość uczestnictwa w wydarzeniu była bardzo inspirująca i pełna natchnienia. Jest to szczególne ważne, gdy cały czas poszukuje się swojej drogi w życiu, w szczególności w otoczeniu różnych, bardzo nietypowych przedmiotów.

Przedmioty odgrywają ważną rolę w naszym życiu. Niektóre z nich są nam bardzo potrzebne, inne nie, ale i tak je posiadamy. O części z nich, zapewne niewielkiej, możemy powiedzieć, że są naszymi „ulubionymi przedmiotami”.

Ideą sesji studyjnej, realizowanej przez Andrzeja „Grabę” Grabowieckiego, będzie fotograficzne połączenie osoby i rzeczy. Człowieka – właściciela – razem z jego faworyzowana rzeczą.

Zdjęcia portretowe będą wykonywane zarówno w technice analogowej (średni format), jak i cyfrowej. Staną się częścią fotograficznego zestawu współczesnego wizerunku szczecinian. Będą wykonywane bezpłatnie.

A po sesji poprosimy o napisanie kilku słów o sobie i o swojej rzeczy. I nie będzie musiała to być prawda. W Atelier 1893 współczesność miesza się z historią, a rzeczywistość współistnieje z tajemnicą i wyobraźnią…

Opis wydarzenia „Portret z ulubionym przedmiotem” – otwarta sesja fotograficzna.