Update cookies preferences

ZSK

Pomysł na Zachodniopomorskie Szkoły Kreatywne zrodził się na bazie analizy rynku usług edukacyjnych w województwie zachodniopomorskim. Po wieloletniej obserwacji sukcesu Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu Akademii Nauk Stosowanych, okazało się, że brakuje w Szczecinie nowoczesnego technikum informatycznego. Szkoły ponadpodstawowej, która stawiałaby na nieszablonową naukę nowych technologii, z naciskiem na kształcenie przyszłych specjalistów z dziedziny gier i grafiki komputerowej.
Dziś Polska na świecie kojarzy się z doświadczonymi programistami, znakomitymi grafikami oraz specjalistami od animacji komputerowej. Dlatego w Szczecinie zdecydowaliśmy się na zbudowanie nowoczesnej szkoły przyszłości, Technikum Kreatywnego. Naukowej wspólnoty, która zamiast zasady 3Z (zakuć, zdać, zapomnieć), skupia się na kształceniu praktyków. Osób, które już od najmłodszych lat będą skoncentrowane na poprawianiu swoich kompetencji zawodowych oraz konsekwentnym ulepszaniu swoich umiejętności. Bo bez względu na oceny, ci dzisiaj młodzi ludzie, za kilka lat będą decydować o przyszłości kolejnego pokolenia. Dlatego zamiast walki o zaliczanie sprawdzianów czy egzaminów, uczymy znaczenia pracy, rozwoju i samodoskonalenia.

ODPOWIEDŹ NA POTRZEBY BIZNESU

W Zachodniopomorskich Szkołach Kreatywych stawiamy na ścisłą współpracę z przemysłem kreatywnym. Kształcimy przyszłych specjalistów, którzy współtworzyć będą branżę łączącą informatykę, multimedia, grafikę, design, sztukę, kulturę, wzornictwo, social media i marketing. Nasze autorskie programy nauczania zbudowaliśmy tak, aby każdy uczeń mógł rozwijać się zgodnie ze swoim potencjałem, zdobywając wiedzę i cenne doświadczenie. Tak, aby w przyszłości sam mógł zadecydować, gdzie i na jakich warunkach będzie chciał pracować.

GWARANCJA SKUTECZNOŚCI

W ramach Zachodniopomorskich Szkół Kreatywnych powołane do życia zostało Technikum Kreatywne. Priorytetem szkoły jest rozwój młodych ludzi oraz kształcenie przyszłych specjalistów w zawodach technik informatyk oraz technik fotografii i multimediów. Coroczne wyniki pokazują, że nasi uczniowie z wysoką skutecznością podchodzą do egzaminów zawodowych i matury. Co jednak najważniejsze, już jako absolwenci Technikum Kreatywnego, są w stanie bez problemu znaleźć ciekawą pracę oraz kontynuować dalszą edukację na renomowanych uczelniach.

WIELOLETNIE DOŚWIADCZENIE

Sukces Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu Akademii Nauk Stosowanych był przyczyną powstania Technikum Kreatywnego. Po wielu rozmowach i analizach okazało się, że w Szczecinie brakuje szkoły ponadpodstawowej, która odpowiadałaby za przyszłość lokalnego przemysłu kreatywnego. Za Technikum Kreatywnym stoją te same osoby, które budowały renomę i rozpoznawalność ZPSB. Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli pasjonatów, doświadczonych wykładowców i praktyków, z firm działających w przemysłach kreatywnych. Stawiamy na wieloletnie doświadczenie zawodowe naszej kadry. Na ludzi, którzy budują możliwości regionu i są odpowiedzialni za rozwój lokalnych inicjatyw.