Dzisiaj odbył się w Szkole mecz szachowy pomiędzy uczniami Technikum Kreatywnego, a studentami Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie. Celem wydarzenia była promocja gry w szachy oraz dobra zabawa w przyjaznym gronie. Cała inicjatywa odbyła się pod czujnym okiem dr Jana Przewoźnika, wykładowcy ZPSB oraz mistrza Polski w szachach.

Mecz zakończył się wynikiem 17:3 dla uczniów Technikum Kreatywnego. Nie brakowało kreatywnych otwarć oraz nieszablonowych strategii w drodze do sukcesu. Każdy z uczestników otrzymał upominek od ZPSB, a dodatkowo pan Jan Przewoźnik osobiście nagrodził kilkoro zawodników za ponadprzeciętną grę. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za przeprowadzenie ciekawej szachowej inicjatywy na terenie naszej Szkoły. Kierujemy również podziękowania do Klubu Szachowego Gryf Szczecin, który po raz kolejny wsparł naszą inicjatywę udostępnieniem szachowych zegarów.

Historia pana Jana Przewoźnika zmotywowała nas do tego, aby mocniej zainwestować w rozwój kultury szachowej w Technikum Kreatywnym. Udało nam się zorganizować pierwsze mistrzostwa Szkoły, w których udział wzięło kilkunastu zawodników i zawodniczek. Uruchomiliśmy koło szachowe, aby ćwiczyć nowe otwarcia i szachowe strategie. Dlatego kolejnym krokiem musiało być wypuszczenie uczniów na szeroką wodę i zachęcenie ich do rywalizacji z innymi szkołami, uczelniami czy grupami. Debiut zaliczyliśmy w starciu ze studentami Zachodniopomorską Szkołą Biznesu w Szczecinie. Cieszę się z rezultatu, ale jeszcze bardziej cieszę się z uśmiechów na twarzach naszych uczniów, którzy na fali sukcesu chcą kolejnych wyzwań. Jestem przekonany, że w tym roku zmierzymy się z jeszcze wieloma znakomitymi przeciwnikami, a efekty naszych działań będą na długo widoczne w grze uczniów Technikum Kreatywnego.

Filip Mozol, koordynator