W zeszłym tygodniu gościliśmy na warsztatach ósmoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. UNICEF-u w Szczecinie. Uczniowie mogli wziąć udział w specjalnych zajęciach z tworzenia grafiki komputerowej, rozkręcania komputerów, sesji fotograficznej z modelką oraz programowania gier.

Największą furorę wśród uczniów zrobiły zajęcia zawodowe. Możliwość rozkręcenia jednostki komputerowej pod czujnym okiem Tomasza Bajerskiego dała uczniom mnóstwo frajdy. Możliwość manualnej pracy ze śrubokrętem oraz omówienia każdego z podzespołów komputera pozwoliły spojrzeć na zawód informatyka z zupełnie nowej strony.

Dla miłośników sztuk kreatywnych czekały specjalne warsztaty z Kamilem Winnickim. Sesja modowa z udziałem Natalii Kukawki, zawodowej modelki, pozwoliła na zrealizowanie wielu fantastycznych zdjęć. Praca z aparatem oraz odpowiednie koordynowanie planem, zawsze wywołują uśmiech na twarzy zaproszonej młodzieży.

Tworzenie gier z Marcinem Blakiem oraz zajęcia z rysowania na tabletach z Martą Kantorską to część naszego programu specjalizacyjnego. Chociaż zdajemy sobie sprawę, że programowanie gier nie jest tak widowiskowe jak sztuki kreatywne, to jest częścią niezbędnego procesu poznawania nowoczesnych silników programistycznych. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z Unreal Engine i stworzyć swój pierwszy prototyp gry. Z kolei na zajęciach z Martą Kantorską, uczyli się jak korzystać z Adobe Photoshop i tabletów graficznych. Było super!