Żyjąc w określonej przestrzeni bardzo dobrze znamy otaczające nas przestrzenie- parki, budynki, ulice. Niezwykle szybko przyzwyczajamy się do ich modyfikacji i tych w trakcie budowy i po. Jak często zapominamy wygląd danego miejsca przed remontem?
Widzimy już ten fragment 5/10/15 raz i powtórnie staje się dla nas niezauważalnym. Tak szybko przyjmujemy przedstawione nam obrazy, że nie próbujemy myśleć „a co by byłoby, kiedy…?”. Kiedy coś przeniesiemy, przemalujemy, połączymy, rozdzielimy. Nasze ramy poznawcze mogą wciąż ewaluować. Eksplorować przestrzeń, bawić się nią, łączyć i doświadczać. Dekonstruując przestrzenie możemy uzyskać nowe wartości. Zauważyć coś, czego nigdy nie widzieliśmy, o czym nie myśleliśmy. Konstruować nowe możliwości świata, które sami stworzymy. Nawyk podważania utartych schematów daje nam możliwość szerszego patrzenia. Uczy jak aktywnie patrzeć i dostrzegać mnogość funkcji i wyglądu otaczającej nas przestrzeni. Możemy mieć tak kreatywne otoczenie, jak tylko nam się wymarzy.
Autorka tekstu: Julia Krystyna Brodowska

Kurator wystawy Kamil Winnicki
Koordynator Filip Mozol
Prace/dokumentacje możecie przesyłać na kwinnicki@technikumkreatywne.pl
Bądź wgrać na dysk https://drive.google.com/drive/folders/1laOJ1pYa83t-RD_PTF6JA2kWhY8YP0NW?usp=share_link
Termin nadesłania prac do 26 Maja.
Zachęcamy do konsultacji projektów z Panem Kamilem Winnickim
Poniedziałek 13:00, Wtorek 12:00, Środa 9:15, Czwartek 14:10 (Po wcześniejszym umówieniu przez Librusa, maila lub Messangera).
Nie ma ograniczeń co do medium i techniki artystycznej. Fotografia, rysunek, film, instalacja, rzeźba, grafika, plakat, malarstwo lub rysunek są dozwolone.
Wyłonionych artystów i artystki ogłosimy na początku czerwca.
Wernisaż wystawy odbędzie się 7 czerwca w OS17.
Zapraszamy do wysyłania zgłoszeń.
Za projekt graficzny odpowiada Kamil Winnicki