W ostatni piątek odbył się w Technikum Kreatywnym dzień integracyjny dla pierwszoklasistów. Na nowych uczniów czekał specjalny rajd po terenie szkoły, pełen rozmaitych zadań i niespodzianek. Przedsięwzięcie to miało za zadanie pomóc naszym podopiecznym w jak najszybszym poznaniu nowej szkoły, ułatwiajac zobaczenie wszystkich najważniejszych punktów naszej placówki.

Jako że klas w tym roku udało nam się utworzyć aż pięć, to aż pięć grup stanęło na starcie rajdu. Każda z drużyn miała do pomocy nauczyciela, który mógł wesprzeć podczas trudnych łamigłówek, bądź mógł podpowiedzieć, gdy akurat grupa nie mogła odnaleźć wskazanego punktu. Zadania czekające na uczniów były przeróżne: od ułożenia puzzli, przez zagadki matematyczne, na zadaniach lingwistycznych kończąc. Jednak dla Kreatywnych żaden przystanek nie stanowił problemu. Uczniowie raz za razem prześcigali się kreatywnością, starając się znaleźć nieszablonowe rozwiązanie dla każdego wyzwania. Wszystkie zespoły ułożyły tematyczny wiersz o swojej klasie, zbudowały reprezentatywny totem oraz sprawdziły każdą z przygotowanych stacji. Wierzymy, że tego typu akcje pomagają naszym uczniom się rozwijać i dadzą szansę na jeszcze szybszą aklimatyzację w nowych warunkach.

Za przygotowanie inicjatywy odpowiedzialny był nasz zespół psychologiczno-pedagogiczny, na czele z Katarzyną Bartkiewicz oraz Aleksandrą Kornatowską.

„Osobiście miałem przyjemność prowadzić klasę 1B. Moi podopieczni bez przeszkód radzili sobie z kolejnymi zadaniami, wzajemnie motywując się do jak najszybszego i jak najefektywniejszego radzenia sobie z problemami. Byłem zdziwiony szybkością działania mojej grupy oraz tym, jak ze sobą współpracują. To tak jakby znali się nie dwa dni, a co najmniej dwa lata. Żywiołowi, pełni pasji i pomysłu. To jest przyszłość Technikum Kreatywnego!”

Filip Mozol, opiekun jednej z grup