Po wielu dniach przygotowań, jesteśmy gotowi ogłosić rekrutację do szkolnej drużyny League of Legends. Jest to projekt, który pozwoli zaktywizować wszystkich miłośników gamingu. Odpowiednia selekcja najlepszych graczy w szkole pozwoli na stworzenie silnego kolektywu. Chcemy w ten sposób wyjść naprzeciw oczekiwaniom graczy i pokazać, że jesteśmy gotowi na sport elektroniczny w Technikum Kreatywnym.

Formowaniem drużyny zajmie się Paweł Kwintal. Jesteśmy także w stałym kontakcie z Robertem Bilskim, trenerem League of Legends z międzynarodowym doświadczeniem. Wierzymy, że tego typu partnerstwo będzie miało przełożenie na efektywne treningi oraz stworzenie zgranej drużyny.

Wybór League of Legends wydaje się bardzo oczywisty. Jest to gra, która cieszy się niesłabnącą popularnością na całym świecie. Również w Polsce bije wiele rekordów, cały czas angażując wielu młodych odbiorców. Wierzymy, że poprzez stworzenie regularnie grającego zespołu, będziemy w stanie pokazać uczniom alternatywne ścieżki rozwoju osobistego. Sport elektroniczny to nie tylko granie, ale przede wszystkim trenowanie, komentowanie, angażowanie się w mediach społecznościowych, czy nawet konfiguracja komputerów turniejowych. To znakomicie wzbogacenie oferty edukacyjnej Technikum Kreatywnego i pokazanie, że jesteśmy gotowi na nadchodzącą przyszłość. Przyszłość w barwach esportu.

Filip Mozol, koordynator w Technikum Kreatywnym

Aby dołączyć do drużyny League of Legends, prosimy o wysłanie wiadomości email na adres esport@technikumkreatywne.pl W ciągu ferii postaramy się wyłonić aktywny skład, który będzie mógł rywalizować w wielu lokalnych turniejach. Co więcej, powstanie zespołu pozwoli na organizowanie cyklicznych warsztatów i wykładów poświęconych grze w Ligę. Dlatego jeżeli chcecie sięgnąć po swoje esportowe marzenia, jest to najlepszy czas na taką decyzję. Powodzenia!