Już w najbliższą sobotę odbędą się specjalne warsztaty dla pierwszoklasistów. Będzie to inauguracja zajęć specjalizacyjnych w roku szkolnym 2022/2023. Uczniom zostanie przedstawiony szczegółowy plan na tegoroczne spotkania, w tym zapowiedź następnych warsztatów ze specjalistami w kolejnych miesiącach. Odbędą się także pierwsze zajęcia, których celem będzie ewaluacja umiejętności naszych podopiecznych, aby lepiej dopasować program specjalizacji do potrzeb zainteresowanych.

W tym roku szkolnym mamy nowy, rewolucyjny pomysł na zajęcia specjalizacyjne. Nauczeni doświadczeniem z poprzednich lat, zdajemy sobie sprawę z tego, że zajęcia powinny być adresowane do uczniów, którzy chcą z nich korzystać. Dlatego konieczne było wypracowanie formuły, która pozwoli naszym podopiecznym rozwijać się w obranej przez siebie dziedzinie. Co więcej, kluczowe jest, aby zajęcia te odbywały się pod czujnym okiem profesjonalistów z branży informatycznej oraz branży sektorów kreatywnych. Specjaliści ci, to często osoby, które na co dzień prowadzą swoje działalności gospodarcze lub pracują w wysoce wydajnych przedsiębiorstwach. Dlatego, aby zaangażowani eksperci mieli możliwość regularnie spotykać się z młodzieżą, spotkania te muszą odbywać się po lekcjach lub w dni wolne od nauki szkolnej. Szczególnie w tym drugim przypadku, w soboty, pozwala to na jeszcze efektywniejszą naukę i jeszcze szybsze przyswajanie nowych umiejętności. Zdajemy sobie sprawę, że pojawią się głosy, aby nie organizować zajęć w sobotę. Dlatego te zajęcia będą miały formułę nieobowiązkową, tylko dla chętnych. Z drugiej strony zachęcamy wszystkich uczniów Technikum Kreatywnego, póki co pierwszoklasistów, aby aktywnie zadbać o własny rozwój osobisty i jak najbardziej poszerzać swoje możliwości na rynku pracy. W końcu każda poświęcona godzina na własną edukację to inwestycja, która z nawiązką zrekompensuje się w [niedalekiej] przyszłości.

Filip Mozol, nauczyciel przedmiotów zawodowych w Technikum Kreatywnym

Podczas pierwszego dnia zajęć specjalizacyjnych, na naszych podopiecznych czekają następujące zajęcia:
a) Osoby zainteresowane tworzeniem gier będą mogły spotkać się z absolwentem Technikum Kreatywnego, Marcinem Blakiem. Dowiedzą się więcej o tym, jak pracować w Unreal Engine oraz jakie kompetencje są kluczowe do odniesienia sukcesu w branży game devu. Zajęcia rozpoczną się w sali 215 o 10:00 i potrwają około 3 godzin zegarowych.
b) Osoby zainteresowane grafiką komputerową będą mogły spotkać się z Agatą Pełechaty, utalentowaną graficzką, która ma już ponad osiemnastoletnie doświadczenie w pracy dydaktycznej na uczelni artystycznej. Nasza wykładowczyni poza dzieleniem się swoją pasją z młodzieżą, projektuje plakaty, katalogi oraz znaki graficzne. Na sobotnich zajęciach uczniowie Technikum Kreatywnego będą mogli wziąć udział w warsztatach z rysunku odręcznego oraz nauczyć się podstaw pracy w Photoshopie. Zajęcia rozpoczną się w sali 405 o 10:00 i potrwają około 3 godzin zegarowych.
c) Osoby zainteresowane fotografią oraz efektami specjalnymi będą mogły spotkać się z Bartoszem Opolskim. Jest to znakomity specjalista od realizacji obrazu. Uczestniczył przy produkcji wielu filmów i seriali. Zajęcia dotyczyć będą filmu, tak aby osoby zainteresowane fotografią mogły zrozumieć istotę tworzenia zdjęć do popularnych obrazów, a specjaliści od animacji dowiedzieć się, jak powstają prawdziwe superprodukcje filmowe. Zajęcia rozpoczną się w sali 510 o 10:00 i potrwają około 3 godzin zegarowych.