Wczoraj odbyły się Szachowe Mistrzostwa Technikum Kreatywnego 2024. Młodzi fani szachów po raz kolejny mierzyli się w szkolnym turnieju, starając się krzewić miłość do królewskiej gry. Na starcie rozgrywek stanęło 25 zawodników i 1 zawodniczka. Najlepszy okazał się Mateusz Standowicz, który po raz kolejny okazał się najlepszym graczem w Technikum Kreatywnym. Drugie miejsce na podium zajął Maciej Podhajny, a trzecie Olgierd Kowalewski. Zwycięzca Szachowych Mistrzostw Technikum 2022, Luka Stojanović, zakończył zmagania na czwartej pozycji. Cała czwórka zakwalifikowała się do szkolnej drużyny i będzie reprezentować Technikum Kreatywne na XVI Szachowych Mistrzostwach Szczecina Szkół Ponadpodstawowych. Wielkie podziękowania dla Pana Arkadiusza Korbala, sędziego rozgrywek z Klubu Szachowego Gryf Szczecin za sprawną koordynację całego turnieju.

Cieszę się, że kolejny raz mogliśmy współpracować z Klubem Szachowym Gryf Szczecin, pozwalając naszym zawodnikom na konkurowanie w turnieju zgodnym z normami Polskiego Związku Szachowego. Wierzę, że podobne inicjatywy będą w przyszłości kontynuowane, a sama idea szachów w Technikum Kreatywnym nie zginie. Zwłaszcza, że pojawiło się wielu młodych, utalentowanych zawodników, którzy będą decydować o przyszłości królewskiej gry w naszej szkole. Cieszy również dobry wynik Zuzanny Księżnik, jedynej zawodniczki w turnieju, która skuteczną grą wywalczyła piątą kategorię szachową.

Filip Mozol, koordynator

Pełną kwalifikację i wynik każdego z uczestników Szachowych Mistrzostw Technikum Kreatywnego można znaleźć na platformie ChessManager -> TUTAJ <-

Sprawdź poprzednie edycje naszych rozgrywek:

Szachowe Mistrzostwa Technikum Kreatywnego 2023

Szachowe Mistrzostwa Technikum Kreatywnego 2022