Każda forma rywalizacji może zmotywować do polepszenia swoich umiejętności w danej dziedzinie. Takim też zdaniem, chcemy zaprosić wszystkich uczniów Technikum Kreatywnego do startu w nadchodzącym turnieju w szachach błyskawicznych. Rozgrywki rozpoczną się 18 marca 2022 o 15:15*. Partnerem wydarzenia będzie po raz kolejny KSz Gryf Szczecin, czyli organizacja zajmująca się promocją życia szachowego na terenie miasta Szczecin.

Ostatni turniej szachowy w ZSK (podczas zeszłorocznego TechniConu) wygrał w cuglach Paweł Kwintal. Potyczka była bardzo zacięta i do ostatniego momentu nie było wiadome kto wygra. Z tym większą niecierpliwością czekamy, czy Pawłowi uda się obronić tytuł najlepszego szachisty ZSK. Jednocześnie jesteśmy ciekawi, jak w zmaganiach poradzą sobie nasi ambitni pierwszoklasiści. Dlatego zapraszamy do udziału każdego, bez względu na poziom czy stopień zaawansowania. Każdy może sprawić niespodziankę, a co najważniejsze, każdy może nauczyć się czegoś nowego. Jest to tym ważniejsze, że turniej traktujemy jako eliminator do szkolnej drużyny szachowej. Porozmawiamy o możliwościach każdego z uczestników oraz tym, co zrobić, aby szachów w Technikum Kreatywnym było jeszcze więcej!

Dla trzech najlepszych zawodników przewidziano nagrody**. Aby dołączyć do turnieju wystarczy napisać maila na fmozol@technikumkreatywne.pl wpisując w wiadomości swoje imię, nazwisko oraz klasę, a w tytule informując, że chodzi o turniej szachowy. Zapisy trwają do momentu wystartowania turnieju. Regulamin zmagań zostanie przedstawiony uczestnikom na miejscu, ponieważ format rozgrywek uzależniony jest od liczby startujących.

[WAŻNE] Ze względu na chorobę organizatora oraz zmianę trybu nauki, podjęliśmy decyzję o zmianie terminu rozgrywek na marzec.

Każda partia podczas TechniConu 2021 była nie lada widowiskiem

*ze względu na planowane zmiany w planie, godzina może ulec zmianie
**ze względu na niewiadomą ilość uczestników, liczba nagród może ulec zmianie