W ostatni piątek, w ProMedia, swoją premierę miała wystawa pt. „Persona”. Jest to zbiór kreatywnych autoportretów wykonanych w całości przez uczniów Technikum Kreatywnego. Prace pokazują charakter, osobowość oraz plany na przyszłość naszych podopiecznych.

Na uroczystym wernisażu zjawiło się kilkadziesiąt osób. Wystawę otworzyła pani Anna Rutkowska, kierowniczka działu promocji. Podkreśliła, że zawsze jest miło widzieć nowe twarze w ProMedia, szczególnie zaangażowanych autorów pomysłowych prac. Dodała również, że warto było tyle czekać na tak ciekawą wystawę. Przemówienie kontynuował pan Filip Mozol, koordynator wystawy i przedstawiciel Technikum Kreatywnego. Podkreślił, że ze względu na napięty harmonogram wystawy w ProMedia, Technikum Kreatywne rezerwowało termin ekspozycji… 1,5 roku temu. Jest to o tyle ciekawe, że niektórych autorów i autorek prac nie było wtedy jeszcze na liście uczniów szkoły. Filip Mozol zwrócił szczególną uwagę na jakość wykonania fotografii oraz to, jak trudne są do przygotowania. Wielu studentów Akademii Sztuki w Szczecinie lub kierunków pokrewnych mogłoby mieć problem z realizacją tak ciekawych i konceptualnych. projektów. Tu z kolei uczniowie i uczennice klas pierwszych i drugich, bez jakiejkolwiek tremy, odkrywają siebie i swoje emocje przed gośćmi ProMedia.

Wystawa prezentowana będzie do końca miesiąca w ProMedia, al. Wojska Polskiego 2. Gorąco zapraszamy do odwiedzin oraz podziwiania prac uczniów Technikum Kreatywnego.