W Technikum Kreatywnym został rozegrany turniej szachowy z okazji TechniConu. Zmagania rozgrywane były w systemie szwajcarskim, gdzie każdy z zawodników miał do rozegrania 6 partii. Spośród 10 zawodników najlepszy okazał się Paweł Kwintal, który w cuglach zapewnił sobie zwycięstwo w ostatniej rundzie. Drugie miejsce zajął Igor Wierzchowiec, a ostatni na podium uplasował się Antoni Walburg. Warte zaznaczenia jest tu to, że Antoni jak burza rozpoczął cały turniej, wychodząc na samodzielne prowadzenie w turnieju z wynikiem 4-0. Dopiero dwie ostatnie rundy zdecydowały o tym, że pomimo przewagi, finalnie zakończył rozgrywki na ostatnim miejscu podium.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrodę pocieszenia w formie breloka z szachowym pionkiem. Na najlepszych czekały dodatkowe nagrody: voucher prezentowy o wartości 50 zł oraz książki „Oceń Posunięcie” Martina Surmana. Wierzymy, że nagrodzenie każdego z graczy drobnym upominkiem, zmotywuje uczniów do jeszcze intensywniejszym treningiem nad swoją pulą debiutów,, czy skupieniem w końcówkach. Co jednak najważniejsze, topowe trio zgarnęło również unikalne, pamiątkowe medale. Zostały one zaprojektowane przez Krzysztofa Kapelę, a następnie wydrukowane na drukarce 3D. Nad finalnym aspektem kolorystycznym czuwał Marcin Blak, który osobiście pomalował każdy z medali, aby nadać im jeszcze bardziej niepowtarzalnego charakteru.

Wierzę, że ten turniej jest początkiem popularyzacji szachów w Technikum Kreatywnym. Mamy bardzo zdolnych uczniów, którzy są w stanie osiągać sukcesy w pojedynkach z rówieśnikami. Paradoksalnie, bardzo motywujące jest to, że każdy z naszych uczniów przegrał w turnieju co najmniej jedną grę. Pokazuje to, że poziom jest wyrównany oraz jest nad czym pracować, aby być jeszcze lepszym i skuteczniejszym w kolejnych turniejach. Chciałbym także podziękować Klubowi Szachowemu Gryf Szczecin, który udostępnił nam turniejowe komplety szachowe z profesjonalnymi zegarami szachowymi. Pozwoliło to nam na zagwarantowanie zmaganiom unikalnego statusu i atmosfery, bardzo podobnej do zmagań zawodowców. Jestem przekonany, że w kolejnym semestrze turniejów będzie jeszcze więcej, a Technikum Kreatywne stanie się bardzo ważnym punktem na mapie szczecińskich szachów.

Filip Mozol, organizator turnieju oraz nauczyciel ZSK