Już w sobotę odbędzie się Zachodniopomorska Arena Gier 2024. Prezentujemy szczegółowy program wydarzenia. Przypominamy również o tym, że wydarzenie jest współfinansowane ze środków miasta Szczecin. Zachęcamy do polubienia profilu na Facebooku Miasta Szczecin oraz Sektora 3. #mikrodotacje2024

10:00 🟪 Robert Bilski opowie o tworzeniu największego konwnetu dla miłośników mangi, anime, gier komputerowych i popkultury na Pomorzu Zachodnim – Mizukon.

10:30 🟪 Maciej Podhajny podzieli się wiedzą nt. konfiguracji komputera gamingowego. Tego, czym się kierować przy wyborze nowej maszyny do gier, na jakie parametry zwracać uwagę oraz czym tak właściwie jest komputer do gier.

11:00 🟪 Maciej Szydłowski przybliży zgromadzonym świat Neuroshimy, od strony fabularnej, po wersję heksahonalną.

13:00 🟪 Ewelina Dylińska przedstawi zgromadzonym, czym zajmuje się tester oprogramowania. Opowie jak wygląda przygotowanie do tej ścieżki kariery oraz z jakimi wyzwaniami musi mierzyć się w codziennej pracy dla Huuuge Games.

13:30 🟪 Gabriela Zagórska podzieli się wiedzą nt. streamingu. Odpowie na pytanie jak zacząć oraz na co zwracać uwagę przy komunikacji z nieznajomymi w Internecie.

14:00 🟪 Bartłomiej Lewandowski opowie o druku 3D oraz modelowaniu przestrzennym. Od pomysłu, po wykończenie projektu w programie graficznym i druk na drukarce 3D.

14:30 🟪 Maria Zielska przybliży zgromadzonym, czym są gry gacha oraz zaprezentuje podobieństwa i różnice między Genshin Impact, a Honkai: Star Rail.

10:00 🟪 Turniej Mario Kart (retro)

12:00 🟪 Szczecińskie Eliminacje Mistrzostw Polski Neuroshima Hex 3.0

11:30 🟪 Turniej Street Fighter II (retro)

13:00 🟪 Turniej Teamfight Tactics

10:00 🟪 Warsztaty z Tworzenia Gier (Marcin Blak)

10:00 🟪 Warsztaty z Grafiki Komputerowej (Ewelina Karabowicz)

12:00 🟪 Warsztaty z Grafiki Komputerowej (Ewelina Karabowicz)

11:00 🟪 Runda wstępna (pokazanie stroju jury, zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia)

12:05 🟪 Runda właściwa (występy przed publicznością)