Technikum Kreatywne to miejsce, w którym za każdym razem podkreślamy, jak ważne są idee i pomysły naszych uczniów. Jedną z takich koncepcji było zorganizowanie artystycznego konkursu, w którym każdy mógłby przebrać się za ulubionego bohatera z gry, komiksu czy książki. Dlatego z okazji nadchodzącego TechniConu, możemy z dumą ogłosić, że w naszej szkole odbędzie się konkurs cosplay!

Sztuka cosplay pochodzi z Japonii i oznacza odgrywanie roli w kostiumie, mając na myśli wcielanie się w rolę określonego bohatera lub bohaterkę. Oznacza to, że cosplay nie jest tylko przebieraniem się w daną postać, ale również imitowaniem jej, w możliwie najbardziej naturalny sposób. Często wiąże się to ze szczegółową analizą zachowania postaci oraz nauką jej charakterystycznych zwrotów czy powiedzonek.

Aby wziąć udział w konkursie cosplay, konieczna będzie rejestracja w dniu wydarzenia w sali 302. Na uczestników poza oceną jury i nagrodami dla najlepszych, czekać będzie również profesjonalna sesja zdjęciowa pod czujnym okiem zespołu fotografów. Dlatego zachęcamy każdego, aby spróbował swoich sił w konkursie cosplay i przebrał się za swoją ulubioną postać. Czym więcej artystycznych strojów, tym lepiej! Powodzenia!  

Regulamin konkursu cosplay na TechniCon 2021: