Pod koniec sierpnia w Kolonii po raz kolejny odbyły się największe targi gier w Europie. Wśród premier i prezentacji światowych hitów znalazły się także polskie produkcje. I to w rekordowej ilości!

43 gry i aż 38 polskich twórców!

Gamescom nie zawiódł oczekiwań fanów gier komputerowych. Targi wyrównały rekord z poprzedniego roku jeśli chodzi o ilość odwiedzających, a nawet przebiły ubiegłoroczną ilość wystawców. Nic więc dziwnego, że także polskich twórców było najwięcej historii. Możemy się pochwalić 43 pokazanymi grami od robiącej wrażenie liczby 38 wystawców!

 

Indie Games Polska

Poza oczywistymi gigantami takimi jak CD Projekt RED, CI Games czy Techland, w Kolonii zaprezentowała się masa niezależnych twórców gier. Jest to niewątpliwie zasługa Fundacji Indie Games Polska, która wspiera wszelkie nowoczesne rozwiązania i mniejsze studia developerskie. Cieszy rosnący boom na nieszablonowe, niezależne produkcje, które stają się ważnym elementem rodzimego rynku.

Co było najciekawsze?

Najciekawszym polskim akcentem było Get Even i zapowiadający go trailer, który wzbudził zachwyt wśród uczestników targów. Dużo szumu zrobiła także trzecia część Sniper: Ghost Warrior, zaprezentowana na całkiem obszernym gameplay’u. Oczywiście, całe targi w dużej mierze bazowały na najbardziej modnych rozwiązaniach, czyli wirtualnej rzeczywistości i grach mobilnych. W tym aspekcie z pewnością należy wyróżnić rodzime projekty: Chernobyl VR Project oraz mobilne Metal Fist: Urban Domination od Vivid Games.