We wtorek i w środę odbyły się specjalne warsztaty fotograficzne dla młodzieży ukraińsko- i rosyjskojęzycznej. Zgromadzeni uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach teoretycznych, gdzie poznali podstawy fotografii. Następnie zostali wyposażeni w aparaty i ruszyli grupą w stronę warsztatów samochodowych, aby wykorzystać industrialną scenerię do oryginalnej sesji portretowej. Młodzież kreatywnie podchodziła do realizowanych zadań, starając się oddać unikalny charakter miejsca w którym pracowali. Zniszczone, metalowe drzwi, opony czy stare samochody motywowały do kolejnych prób z aparatem.

Drugiego dnia uczniowie uczyli się podstaw obróbki zdjęć oraz pracy w programach graficznych. Dowiedzieli się jak działać w programie Adobe Photoshop i jak skutecznie modyfikować swoje zdjęcia, aby uzyskać jak najlepsze efekty. Finałem warsztatów była możliwość wydrukowania swojego własnego zdjęcia portretowego.

Młodzież pracowała z dużym zaangażowaniem. Problemem nie była ani wysoka temperatura, ani deszcz. Byli zmotywowani do tworzenia i na każdym kroku udowadniali, że fotografia może być pasją na całe życie. Efektem działań uczestników warsztatów są poniższe zdjęcia. Arina, Ewa, Nikita, Nazar, Palina, Polina i Polina, dziękujemy za wizytę!