Dokładnie 13 grudnia 2022 o 10:00 rozpoczną się pierwsze Mistrzostwa Technikum Kreatywnego w grze w szachy. Niemal wszystkie klasy w szkole wytypowały swoich reprezentantów, którzy walczyć będą o prestiż oraz cenne nagrody. Gościem specjalnym wydarzenia będzie dr Jan Przewoźnik, wykładowca ZPSB, psycholog, , coach oraz mistrz Polski w szachach z 1979 roku.

Pan Jan wygłosi na turnieju krótki wykład o strategii i psychologii w sporcie. Opowie jak osiągnąć szachowy sukces i co zrobić, aby konsekwentnie stawać się lepszym w królewskiej grze. Następnie rozlosujemy pary startowe i rozpoczniemy pierwszą rundę Mistrzostw Technikum Kreatywnego. Po kilku rundach w systemie szwajcarskim przewidziana jest krótka przerwa regeneracyjna. Na sam koniec najlepsi uczestnicy będą mogli zmierzyć się z Mistrzem w grze symultanicznej.

Wielkie wyrazy podziękowania dla Klubu Szachowego Gryf Szczecin za pomoc w organizacji przedsięwzięcia. Jest nam niezmiernie miło patrzeć z jaką pasją oraz zamiłowaniem angażujecie się w rozwój szachów w regionie. Przypominamy jednocześnie, że już w najbliższy weekend odbędą się Otwarte Mistrzostwa Szczecina 2022 w Szachach Szybkich oraz Otwarte Mistrzostwa Szczecina 2022 w Szachach Błyskawicznych. Zapraszamy do udziału!