Pierwszego czerwca świętowaliśmy w Technikum Kreatywnym Dzień Dziecka. Chociaż pogoda nie dopisała, to świetnie (i co najważniejsze aktywnie!) spędziliśmy ten czas. Na uczestników czekało mnóstwo gier ruchowych, w tym turniej badmintona, amatorskiego rugby, piłki nożnej czy unihokeja.

Nie mogło zabraknąć również strefy dedykowanej grom planszowym. Pod okiem naszego szkolnego specjalisty, Jacka Konczalskiego, uczniowie poznawali uniwersum World of Warcraft – gry planszowe oraz karciane. Nie brakowało również klasycznych tytułów jak wielkoformatowy Chińczyk czy szachy. Zwieńczeniem sekcji gier planszowych była możliwość gry symultanicznej w szachy z Markiem Szałajko.

Miłośnicy rywalizacji mogli zmierzyć się również w wielu alternatywnych konkurencjach jak rzut myszką komputerową, przechodzenie labiryntu na czas czy różne wyścigi i gry na czas. Dla najlepszych uczestników czekały nagrody.

„Chcieliśmy zaangażować całą szkołę w imprezę, na której i uczniowie, i nauczyciele mogliby się dobrze bawić. Bo nauczyciele to też dzieci.”

Michał Szałajko, koordynator wydarzenia

To specjalne wydarzenie było także szansą na pokazanie talentu artystycznego naszych uczniów. Konkurs na plakat zmobilizował wielu Kreatywnych do pokazania, jak technikum rozwinęło ich umiejętności z postrzegania grafiki. Plakaty wykonane metodą tradycyjną zachwycały każdego.