Często lubimy wracać do materiałów archiwalnych, które przypominają nam o tym, jak wiele się zmieniło w ciągu ostatnich miesięcy. Z jednej strony mowa tu o uczniach, którzy przystąpili do matury i opuścili mury naszej szkoły. Z drugiej o sytuacji epidemiologicznej, która mamy nadzieję, stała się tylko wspomnieniem. W październiku zeszłego roku uczniowie naszej szkoły odwiedzili szczecińską filharmonię. Aby wydarzenie miało pozytywny wpływ na uczniów, zdecydowaliśmy się na wycieczkę w języku niemieckim. Praktyczna nauka języka obcego połączona ze zwiedzaniem ciekawego obiektu.

W Technikum Kreatywnym wierzymy, że nauka języka obcego nie musi być jednowymiarowa. Unikamy formuły 3Z – zakuć, zdać, zapomnieć. Zamiast tego proponujemy naukę praktyczną. Konwersacje i poznawanie języka w nowoczesnym wydaniu. Dlatego w przyszłym roku jeszcze bardziej chcemy aktywizować naszych uczniów, aby język obcy zawodowy był integralną częścią procesu nauczania. W końcu czym lepsza komunikacja, tym więcej potencjalnych klientów zainteresowanych usługami naszych przyszłych absolwentów. Chcemy więcej, więc inwestujemy w przyszłość!

Anna Olszewska, nauczycielka języka niemieckiego