Dzisiaj w Technikum Kreatywnym obchodzimy Dzień Języków Obcych! Chociaż odbywa się on 26 września to w tym roku będziemy świętować go 10 listopada. Obchody tego dnia mają być apelem o podejmowanie nauki większej liczby języków  i to niezależnie od wieku uczących się oraz formy kształcenia – szkolnej czy pozaszkolnej. Rada Europy w przekonaniu, że różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami, oraz  że różnorodność językowa stanowi kluczowy czynnik bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu, podejmuje starania mające na celu promowanie wielojęzyczności na terenie całej Europy. Czy wiecie, że w Europie posługujemy się ponad 200 językami?

W ramach wydarzenia część klas zgłosiła się do konkursu na najlepszy plakat promujący uczenie się języków obcych. Poniżej można zobaczyć przygotowane prace.

W ramach wydarzenia część uczniów wygłosi prezentacje w języku angielskim nt. nauki konkretnych języków. Poniżej kilka zdjęć z wybranych wystąpień. Gratulujmy świetnego przygotowania oraz odwagi do zaprezentowania swoich przemyśleń na tle klasy!

Na korytarzach Technikum Kreatywnego pojawiły się również specjalne plakaty przedstawiające zalety uczenia się języków obcych. Dzięki temu przez cały tydzień w Technikum Kreatywnym było bardziej kolorowo!

Ostatnim punktem celebracji Dnia języków obcych jest praca grupowa uczniów, którzy mieli za zadanie na każdym przedmiocie wybrać po 10 słówek, które mogą przydać się w nauce języka. Dzięki temu uczniowie dowiedzą się jak po angielsku określić ekierkę, globus czy konkretne pierwiastki chemiczne. Od uczniów dla uczniów!