W zeszłym tygodniu odbyło się wiele ciekawych zajęć rozwijających zainteresowania w ramach autorskiego programu specjalizacyjnego. Uczniowie Technikum Kreatywnego mogli uczestniczyć w dedykowanych warsztatach z tworzenia gier, grafiki komputerowej, fotografii kreatywnej oraz animacji i cyfrowych efektów specjalnych.

Zajęcia z tworzenia gier dla klas pierwszych poprowadził Marcin Blak. Absolwent Technikum Kreatywnego, student ZPSB oraz prawdziwy specjalista w dziedzinie projektowania gier w silniku Unreal. W przyszłym tygodniu będzie kontynuował swoje warsztaty podczas spotkań z 1A w piątek o 13:25 oraz 1B w poniedziałek o 14:20. Z kolei dla klas drugich swoje zajęcia przygotował Jędrzej Wiliński, game designer z doświadczeniem w takich firmach jak Fabryka Gier oraz Goodgame Studios. W nadchodzącym tygodniu klasy 2ABC będą mogły wziąć udział w warsztatach już w piątek o 13:25. Zwieńczeniem tego tygodnia będzie zaawansowany kurs z tworzenia gier od Marcina Blaka, w którym wyjaśni jak tworzyć gry i maksymalnie korzystać z dobrodziejstw silnika Unreal. Klasy trzecie zapraszamy we wtorek o 14:20. Czas wejść do gry!

Prowadzący: Marcin Blak1Apiątek o 13:25
Prowadzący: Marcin Blak1Bponiedziałek o 14:20
Prowadzący: Jędrzej Wiliński2ABCpiątek o 13:25
Prowadzący: Marcin Blak3ABwtorek o 14:20

Grafika komputerowa to połączenie klasycznych form grafiki z nowymi technologiami. Dla klas pierwszych przygotowaliśmy kompleksową naukę podstaw programu graficznego Photoshop pod czujnym okiem Marty Kantorskiej. Marta to absolwentka Wzornictwa na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym, od wielu lat związana z nauką artystyczną w Ars Atelier. Specjalizuje się zarówno w tradycyjnym malarstwie i rysunku odręcznym, jak również na rysunku prezentacyjnym, grafice rastrowej i wektorowej. 1C będzie mogła kontynuować rozpoczęty kurs w środę o 13:25, a 1D w czwartek o 14:20. Klasy drugie zapraszamy z kolei na spotkanie z Iwoną Małas, zaangażowaną graficzką i fotografką, która również związana jest ze środowiskiem Ars Atelier. Iwona aktywnie udziela się w pyrzyckim domu kultury, gdzie również prowadzi zajęcia plastyczno-kreatywne dla młodzieży. Uczniowie Technikum Kreatywnego klas drugich będą mogli posłuchać naszej wykładowczyni już w piątek o 13:25. Zdecydowanie warto!

Prowadząca: Marta Kantorska1Cśroda o 13:25
Prowadząca: Marta Kantorska1Dczwartek o 14:20
Prowadząca: Iwona Małas2ABCpiątek o 13:25

Specjaliści od animacji i cyfrowych efektów specjalnych oraz fotografowie również otrzymają szansę na spotkanie się z niesamowitymi ekspertami. W zeszłym tygodniu niezmiernie miło było poznać Agatę Siewier, która na swoje zajęcia przyniosła niezliczoną ilość akcesoriów: od polecanej literatury, poprzez odczynniki chemiczne i aparaty analogowe, na lampie UV skończywszy. Każdy przedmiot to osobna historia, więc niech żałują wszyscy, którzy nie dotarli na zajęcia. W kolejnym tygodniu zajęcia dla klas drugich w piątek o 13:25 poprowadzi Szymon Jędrzejewski, szczeciński fotograf modowy, portretowy i beauty. Jak zdobywać doświadczenie to tylko od najlepszych! Dlatego klasa trzecia będzie mogła poznać Michała Baczyńskiego, mistrza kamery i filmu, w piątek o 13:25. Podczas warsztatów trzecioklasiści postarają się stworzyć własną, krótką formę fabularną i dowiedzą się, jak właściwie zabrać się za tworzenie filmu od podstaw. A pierwszoklasiści? Tu z kolei skoncentrujemy się na podstawach. Fotografowie w poniedziałek o 14:20 będą pracować z Martą Kantorską nad podstawową obróbką graficzną w Photoshopie oraz nauce fotomanipulacji i fotomontażu. Z kolei miłośnicy animacji w piątek o 13:25 będą kontynuować poznawanie programu Adobe After Effects razem z Karoliną Rowińską, absolwentką Technikum Kreatywnego oraz artystyczną duszą. Zapraszamy!

Prowadząca: Marta Kantorska1Eponiedziałek o 14:20
Prowadząca: Karolina Rowińska1Fpiątek o 13:25
Prowadzący: Szymon Jędrzejewski2EFpiątek o 13:25
Prowadzący: Michał Baczyński3Cpiątek o 13:25