W ostatni weekend w Technoparku Pomerania odbyła się już piąta edycja zawodów w tworzeniu gier komputerowych, Gryf Jam. Jest to inicjatywa skierowana do programistów, grafików, dźwiękowców, designerów oraz wszystkich tych, którzy zajmują się lub chcą zajmować się tworzeniem gier.

Wydarzenie polega na tym, aby w ciągu niespełna 48 godzin przygotować grywalny prototyp gry komputerowej. Metody są dowolne. Organizatorzy nie narzucają ani stylu graficznego, ani silniku komputerowego, na który przygotowana ma być gra. Przykładem może być jeden z programistów w przeszłości, który samodzielnie stworzył grę na Arduino! Jedynym narzuconym elementem jest temat przewodni, który pozwala identyfikować każdą edycję wydarzenia. Tematem tegorocznej edycji była liczba 15. Pole do interpretacji dowolne.

Zwycięzcami Gryf Jam 2023 został zespół Cyfrowe Alpaki z grą „Nie tak długie, niezbyt składne i wcale niechwalebne morskie opowieści”. Gratulujemy! Wśród wielu uczestników, znalazło się miejsce również dla wielu reprezentantów i absolwentów Technikum Kreatywnego. Poniżej pełna fotorelacja z wydarzenia. Za zdjęcia odpowiedzialni byli Stanisław Betka, Tomasz Zdobych oraz Mateusz Nużyński, uczniowie klas informatycznych.