Już 1 czerwca wystawa „Persona” będzie prezentowana w INKU Inkubatorze Sektorów Kreatywnych. Wernisaż wystawy odbędzie się o 17:00. Prace uczniów będzie można oglądać przed dwa tygodnie.

Wystawa uczniów Technikum Kreatywnego pt. „Persona” to zbiór pomysłowych autoportretów. Autorzy i autorki poprzez podkreślenie w pracach własnej osobowości, pokazują jak kolorowa i różnorodna może być grupa przypadkowych osób. To pewnego rodzaju forma zaproszenia do wewnętrznego dialogu nad własną tożsamością oraz próba zdefiniowania tego, co tak naprawdę wyróżnia nas z tłumu.

Tytułowa „Persona” jest odzwierciedleniem uczuć i emocji autorów. Uczniowie nadają przedstawionej postaci własne cechy, chcąc zaprezentować różne spojrzenia na otaczającą rzeczywistość. To zbiór historii, które zaskakują swoją dojrzałością i rozbudowaną interpretacją. Autorzy i autorki pokazują siebie, nadając każdej fotografii dodatkową, emocjonalną warstwę własnej wrażliwości. To podróż przez przeszłość i przyszłość, które łączy wspólny mianownik własnego ja.

Wystawa jest manifestem radości oraz hołdem dla naszej różnorodności. Artystycznym przedstawieniem życiowego przesłania, że nigdy nie powinniśmy wstydzić się tego, jacy jesteśmy.

Autorzy i autorki: Artem Andriienko, Konrad Chober, Szymon Czajka, Julia Duszyńska, Dobromił Gonciarz, Jagoda Grudziecka, Adam Jankowski, Hubert Karczewski, Yana Kaurova, Kamila Kłosin, Adam Konwiński, Kinga Korzeniewska, Julia Kosna, Zuzanna Księżnik, Oliwia Orłowska, Kaja Szajkowska, Weronika Urbańska.

Kuratorka wystawy: Ola Hojczyk.

Koordynator: Filip Mozol.

Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek 1 czerwca 2023 roku o godz. 17:00 w INKU Inkubatorze Sektorów Kreatywnych, al. Wojska Polskiego 90. Prace prezentowane będą przez dwa tygodnie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.