Czas na innowacje!

W środę otworzyliśmy nowy rozdział w historii naszej szkoły i oficjalnie rozpoczęliśmy rok szkolny 2021/2022. Na wspólnym przywitaniu po raz kolejny mogliśmy zobaczyć znajome, uśmiechnięte twarze. Do Technikum Kreatywnego dołączyło też wielu nowych uczniów. Czym zaskoczyła nas szkoła po wakacjach i jak wyglądał pierwszy dzień szkoły?

Rozpoczęcie roku szkolnego zaczęło się od wystąpienia dyrektora szkoły, Mirosława Małeckiego. Opowiedział on o tegorocznych innowacjach. Przywitał nowych nauczycieli i przedstawił pilotażowy pomysł wprowadzenia jednego wychowawcy do wszystkich klas pierwszych. Chociaż koncepcja wydaje się to trudnym zadaniem, to nowa wychowawczyni, Klaudia Róg, z dużym zapałem i determinacją podchodzi do wszystkich pierwszoroczniaków. Dyrektor wspomniał też o nowym zamyśle na lekcje WFu, planowanych zajęciach dodatkowych, czy usystematyzowaniu specjalizacji. Te ostatnie po raz pierwszy będą dostępne w zupełnie nowej odsłonie, pozwalając zdobyć uczniom doświadczenie w dziedzinie tworzenia gier, grafiki komputerowej, fotografii kreatywnej oraz animacji komputerowej.
Następnie kilka słów dodał Filip Mozol, nowy opiekun samorządu uczniowskiego. Zacytował on słowa Nadii Dramińskiej, uczennicy klas czwartych, która w swoim filmie sprzed dwóch lat wspominała o tym, jak Kreatywne zmieniło Jej życie. Podkreślił on, że szkołę tworzymy my wszyscy – uczniowie i nauczyciele, starając się tworzyć jeden zespół w Technikum Kreatywnym.

Uczniowie klas fotograficznych uwiecznili całe wydarzenie na zdjęciach. W tym roku jest to szczególnie ważne, bo szkoła przewidziała mnóstwo specjalnych wydarzeń dla miłośników fotografii. Zapowiada się znakomity rok!