W najbliższą sobotę odbędą się specjalne warsztaty z EKSPRESJI KOMUNIKATÓW. Uczniowie otrzymają możliwość uczestnictwa w ćwiczeniach z przekazywania podstawowych informacji tak, aby osoba uczestnicząca w warsztatach potrafiła przekazać proste komunikaty graficzne bez użycia komputera, czasem nawet głosu, i innych skomplikowanych technik.

W pierwszej części zajęć, uczestnicy będą budowali mapy myśli. Następnie skoncentrują się na konsultacjach z prowadzącym oraz określeniu hasła przewodniego projektu. Kolejnym krokiem będzie tworzenie dzieła za pomocą dostępnych środków manualnych. Uczestnicy będą mogli korzystać z farb, pędzli czy wałków, aby jak najlepiej oddać to, co myślą i czują. Zwieńczeniem warsztatów będzie omówienie i obrona pracy przed innymi uczniami.

Celem warsztatów jest okazanie siły ekspresji komunikacji wizualnej oraz tego jak szybko może być ona zrozumiana przez odbiorcę, jeżeli jest właściwie skonstruowana.

Komunikacja wizualna to nieoderwalny element grafiki projektowej. Podopieczni Technikum Kreatywnego otrzymają szansę pracy z profesjonalistą, Dawidem Czajkowskim, wielokrotnie nagradzanym grafikiem i plakacistą. Kluczowe w tym spotkaniu będzie zrozumienie, że istotne jest to, co chcemy przekazać swoimi pracami, a nie to, jak chcemy to zrobić. Przykładowo, nie jest istotne to, jakiego programu graficznego użyjemy (o ile w ogóle użyjemy jakiegokolwiek) przy projektowaniu swojej konceptualnej wizji. Liczy się finalny efekt i komunikat, który chcielibyśmy przekazać/wyrazić swoją pracą.

Filip Mozol, koordynator


Kim jest Dawid Czajkowski?

Projektant graficzny specjalizujący się w plakacie, kampaniach oraz sposobach przekazywania komunikatów wizualnych. Laureat Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, grantów dla artystów, uczestnik ponad 70 międzynarodowych wystaw, twórca licznych projektów artystyczno-edukacyjnych oraz wydarzeń z obszarów kulturotwórczych. Współpracował z osobami oraz instytucjami tj.: Stanisław Ruksza {TRAFO Trafostacja Sztuki}, Akademia Sztuki w Szczecinie, Agnieszka Maćkowska {Wydział Kultury Urzędu Miasta Szczecin}, Olek Różanek {Festiwal Akustyczneń}, Dariusz Mikuła {Festiwal Spoiwa Kultury, Ośrodek Teatralny KANA}, Marek Sztark {Kontrapunkt – Festiwal Teatrów Małych Form}.
Obecnie tworzy systemy identyfikacji wizualnej na potrzeby klientów, specjalizuje się w kampaniach społecznych i plakatach. Prowadzi Galerię Gilotynę oraz Fundację. Lubi rosół.