Dzisiaj miało miejsce uroczyste ogłoszenie podpisania porozumienia pomiędzy Stowarzyszeniem Klaster ICT Pomorze Zachodnie, a Fundacją Edukacyjną Równe Szanse. Jest to szansa dla uczniów Technikum Kreatywnego, którzy mogą z większą werwą wejść w świat nowych technologii. Klaster IT zrzesza kilkadziesiąt firm technologicznych, które szukają nowych pracowników.

Jesteśmy dumni z podpisania porozumienia o współpracy z Klastrem. Od dawna powtarzamy jak ważne jest, aby edukacja szła w parze z potrzebami przemysłów kreatywnych i branży technologicznej. Wierzymy, że partnerstwo między szkołą, a stowarzyszeniem będzie szansą dla naszych uczniów. Mamy mnóstwo pomysłów i nie możemy się doczekać ich realizacji.

Filip Mozol, koordynator projektu

Podczas dzisiejszego spotkania odbyła się także prezentacja Klastra IT oraz zaprzyjaźnionych firm informatycznych: Dige, Fabryka Gier i STETTINER ID&STORY. Uczniowie mogli posłuchać o ścieżkach rozwoju w branży IT, jak też dowiedzieć się o wymaganiach stawianych potencjalnym pracownikom. Rynek cały czas potrzebuje wielu programistów, grafików, testerów czy osób zarządzających projektami, więc technikum informatyczne to doskonałe miejsce do rozpoczęcia swojej przygody z branżą IT.

Na koniec wydarzenia czekał na naszych podopiecznych interaktywny quiz wiedzy. Uczniowie na swoich telefonach brali udział w symultanicznej grze, sprawdzającej ich znajomość świata nowych technologii. Piątka najlepszych otrzymała nagrody od Klastra IT i zaproszonych gości.